Princ Harry prekvapil. Po tomto okamihu ho tak skoro neuvidíme

18. 03 2019 14:00 | zv
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan.
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan. Foto: Profimedia.sk

Čaká ho najväčšia životná udalosť.

Princ Harry (34) sa nevie dočkať okamihu, kedy sa s Meghan Markle (37) stanú rodičmi. Termín pôrodu sa pomaly blíži a budúci otec už teraz vie, že bude manželke čo najviac pomáhať. Dokonca sa rozhodol zobrať si rodičovskú dovolenku, píše portál MailOnline.

Princ chce byť moderným otcom a Meghan so všetkým pomáhať, preto sa po narodení dieťaťa na dva týždne stiahne z verejného života a vojvodkyni a ich bábätku bude plne k dispozícií.

profimedia-0419122308.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Harry si chce zobrať oficiálne rodičovskú dovolenku, napriek tomu, že to robiť nemusí. Oficiálne totiž od roku 2015, odkedy nie je v armáde, nie je zamestnaný a nepoberá mzdu. Už štyri roky sa venuje len reprezentácii krajiny a kráľovským povinnostiam. Financie poberá od kráľovnej a princa z Walesu, ktorí nimi disponujú z príjmov zo štátnej pokladnice.

„Nemusí oficiálne čerpať rodičovskú dovolenku, pretože nepracuje ako iní ľudia. Keď to ale urobí, bude sa cítiť ako moderný otec," prezradil jeho kamarát pre DailyExpress.

profimedia-0418767486.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Spoločná rodičovská dovolenka bola v Británii zavedená v roku 2015. Muži môžu dva týždne po pôrode alebo osvojení si dieťaťa pomáhať svojim ženám. Kým matky môžu poberať až 145,18 libier týždenne po dobu 52 týždňov, otcovia majú nárok len na maximálne dva týždne rodičovskej dovolenky.

Minulý rok túto možnosť využili len dve percentná rodičov. Sociálni pracovníci sú preto radi, že princ Harry poukazuje na to, že aj otcovia môžu byť zapojení do starostlivosti o svoje deti od prvého dňa ich narodenia.

Vojvodkyňa Meghan prestala kráľovské povinnosti plniť už minulý týždeň. Napriek tomu, že má termín pôrodu až na prelome apríla a mája, v jej veku hrozí predčasný pôrod, preto má nastolený oddychový režim a je pod dohľadom lekárov.

Komentáre ( 0)