Tri weby, vďaka ktorým ušetríte na cestách

29. 02 2016 10:45 | PR článok
Tri weby, vďaka ktorým ušetríte na cestách, Seocentrum, PR článok
Tri weby, vďaka ktorým ušetríte na cestách, Seocentrum, PR článok Foto: Seocentrum

Vidieť a zažiť čo najviac, minúť čo najmenej...

To je filozofia, ktorú pri objavovaní cudzích krajín uplatňuje čoraz viac ľudí. Šetriť sa dá na rôznych položkách - doprava, ubytovanie, strava... Na prvý pohľad by sa zdalo, že ide o maličkosti, avšak ich súhrn urobí veľa.

V tomto článku vám predstavíme tri weby, vďaka ktorým môžete plniť svoje cestovateľské sny, a pritom šetriť.

Ubytovanie: Airbnb

Sanfranciský startup, ktorý dnes robí vrásky na čele nejednému hotelierovi, je na scéne od roku 2008. Z nápadu dvoch spolubývajúcich je dnes firma cenená na 10 miliárd dolárov, ktorá sprostredkováva ubytovanie v 190 krajinách sveta. Pritom princíp na ktorom táto myšlienka funguje je veľmi jednoduchý. Človek, ktorý má nevyužitý obytný priestor, ho ponúkne na prenájom. Ceny sú závislé od typu ubytovania, ale vždy nižšie, ako je bežné pre danú kategóriu.

Stačí sa zaregistrovať, vyhľadať si ponuky v príslušnej lokalite a objednať. Všetko prebieha online, vrátane platby. Rezervácia sa uhradí vopred platobnou kartou alebo cez PayPal. Pre väčšiu bezpečnosť je vytvorený systém overovania totožnosti, a pre prípad akýchkoľvek problémov je k dispozícií non-stop zákaznícka podpora.

Okrem klasických bytov a izieb sú k dispozícií aj veľmi zaujímavé ponuky - maják v Chorvátsku, amsterdamský hausbót či kaštieľ vo Francúzsku.

A kam sa vyberiete vy? Viac informácií nájdete na webových stránkach.

Doprava: SkyScanner

Náklady na dopravu predstavujú často najvyššiu položkou na zozname cestovných výdavkov. Našťastie vďaka webu SkyScanner už dnes môžete lietať za najvýhodnejšie ceny. Na úvodnej stránke stačí zadať Vašu trasu, teda odkiaľ a kam letíte a šikovný algoritmus vám za niekoľko sekúnd ponúkne všetky lety, ktoré sú na danej trase dostupné, a zoradí ich podľa ceny.

Na vyhľadávanie sa môžete spoľahnúť - databáza obsahuje trasy viac ako 1 000 aeroliniek, tak nízkonákladových ako aj klasických. Na webe si tiež môžete prenajať auto a nájsť ubytovanie. Prioritou služby je pohodlie, takže ju možno používať aj ako aplikáciu pre mobilné telefóny a tablety. A to najlepšie – používanie SkyScanneru je zadarmo. Tak neváhajte a skúste šťastie ešte dnes.

Zásielky: Delibarry

Pohľadnice. Suveníry z dlhšieho pobytu. Kufor, ktorý je do lietadla príliš ťažký. Prípadov, kedy na rad prichádzajú prepravné služby, je celý rad, aj keď v spojitosti s cestovaním prídu na myseľ málokomu z nás. Pritom keď už na poslanie balíka dôjde, štandardné ceny prepravcov nás môžu veľmi nepríjemne prekvapiť.

Situáciu sa rozhodol zmeniť český startup DeliBarry. Vďaka výhodným zmluvám s dopravcami ponúka podstatne nižšie ceny, aké sú bežné pre jednotlivca. Navyše celý proces je veľmi pohodlný. Stačí vyplniť formulár, zaplatiť online a počkať na kuriéra, ktorému vy určíte, kde má zásielku vyzdvihnúť.

A potom rýchlosť: po Európe doručuje do 48 hodín a po svete do 72 hodín. Nie nadarmo sa zakladatelia pri vymýšľaní názvu inšpirovali komiksovou postavou rýchlou ako blesk - Flashe civilnom menom Barry Allen. Koľko ušetríte na vašej zásielke si ľahko spočítate na ich webe.

Na cestovaní sa dá pomerne ľahko výrazne ušetriť, stačí len vedieť kde hľadať. Možností je pochopiteľne veľa, ale spomínané tri služby sú úplným základom, ak za dovolenku nechcete dať majland.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */