Ako si udržať zdravý organizmus cez prechodné obdobie?

11. 04 2016 08:45 | PR článok
Ako si udržať zdravý organizmus cez prechodné obdobie?, Seocentrum, PR článok
Ako si udržať zdravý organizmus cez prechodné obdobie?, Seocentrum, PR článok Foto: Seocentrum

Prechod zo zimy na jar mnohí z nás nezvládnu a ochorejú - najmä tí hákliví na zmeny počasia...

Prechodné obdobie je zaťažkávacou skúškou pre mnohých ľudí. Najmä tí hákliví na zmeny počasia nezvládnu prechod zo zimy na jar a bývajú chorí. Ako si však udržať zdravý organizmus počas prechodného obdobia? Spánok na zdravotných matracoch vám nezaručí zdravý organizmus. Spánok vám síce doprajú, ale to nie je všetko, čo potrebujete.

Teplo v domácnosti je dôležité

Aj keď sa vám môže zdať, že vonku je teplo, v domácnosti to tak byť nemusí. Po dlhých mesiacoch zimu zostávajú múry domu alebo paneláku vychladené. Prehrievajte si domácnosť. Pravidelne kúrte. Nie však intenzívne ako cez zimné mesiace. Príliš suchý vzduch nebude prospievať vášmu organizmu, skôr naopak, uškodí mu. Ak máte k dispozícii výkonné kachle, prekúrte si občas aj v nich. Zabezpečia vám dostatočné teplo. Nepreceňujte svoje sily. Oblečte sa podľa aktuálnej primeranej interiérovej teploty.

Doprajte si veľa ovocia a zeleniny

Zdravý organizmus si udržíte aj pravidelným stravovaním. Skúste dbať hlavne o to, aby ste každý deň prijímali určité množstvo zeleniny a ovocia. Banány, jablká, kaleráby,citróny, paradajky, kapusta a mnoho ďalšieho nesmie chýbať na vašom jedálničku. Zapíšte si to za uši! Pri najbližšom nakupovaní si namiesto chipsov a keksíkov kúpte radšej balík ovocia a zeleniny. Uvidíte, že vaša imunita vôbec neoslabne. Ak však predsa len budete mať chuť zhrešiť, siahnite radšej po BIO čokoláde, ktorá vás svojou famóznou chuťou dostane do tranzu.

Ak sa obávate o vaše zuby po konzumácii ovocia a zeleniny, majte po ruke bieliace pásiky. Nezanedbávajte bielenie zubov. Bolesť zubov je naozaj nepríjemná a je rozumné myslieť na prevenciu.

Užívajte zdravú Chlorellu

Táto sladkovodná riasa prospieva vášmu organizmu. Užívajte ju v pravidelných intervaloch najlepšie ráno a večer. Spolu 15 tabliet, ktoré výrobca odporúča, si môžete rozdeliť na viackrát. Chlorella je považovaná za prírodné antibiotikum, ktoré dokáže organizmus zbaviť škodlivých látok. Je veľký zdroj proteínov a okrem toho obsahuje aj veľké množstvo bielkovín a esenciálnych mastných kyselín. Ťažké kovy a toxíny, ktoré sa zhromažďujú vo vašom organizme nebudú mať žiadnu šancu.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */