Stane sa kebab takým obľúbeným jedlom ako pizza?

18. 04 2016 09:25 , článok bol aktualizovaný 18. 04 2016 11:01 | PR článok
Stane sa kebab takým obľúbeným jedlom ako pizza?
Stane sa kebab takým obľúbeným jedlom ako pizza? Foto: Bistro.sk

Objednávky zákazníkov Bistro.sk hovoria jasne. Kebab je čoraz obľúbenejší.

Pýtate sa, ako je možné, že sa z obyčajného jedla stal taký hit? Veľkou výhodou kebabu, v porovnaní napríklad so stále populárnym hamburgerom, je mäso, ktoré nie je pečené na oleji. Vďaka grilovaniu na zvislom ražni je jemné, dobre prepečené a hlavne nie je mastné. Medzi ďalšie silné stránky patrí aj chuť, ktorá zaručene nikdy neomrzí.

Najčastejšie sa kebab podáva v pita chlebe alebo v tortille so šalátom a dressingom, či v miske s hranolkami alebo s ryžou. Jeden kebab obsahuje približne 620 kalórií, čo tvorí asi tretinu dennej kalorickej spotreby dospelého človeka, preto ho možno pokladať za plnohodnotný obed či chutnú večeru. Lahodnú chuť tureckej špecialite dodáva pomaly grilované jahňacie, hovädzie alebo kuracie mäsko, ktoré musí byť grilované na zvislom ražni.

Bistro.sk, Kebab, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Myslíte, že kebab je jedlo vhodné len pre študentov a ľudí, ktorí majú hlboko do vrecka? Ste na omyle. Obľúbená dobrota v pita chlebe či tortille je populárna v celej našej spoločnosti. Najviac si kebab objednávajú Bratislavčania, no obyvatelia metropoly východu im výrazne šliapu na päty.

Ak si vyberiete tureckú pittu alebo chrumkavú tortillu v kombinácii s malými kúskami mäska, čerstvou zeleninou a dressingom to bude, ako sa vraví: „nebíčko v papuľke“.

Štatistiky internetového portálu Bistro.sk, cez ktorý si denne objednajú jedlo tisícky Slovákov prezradili, že kebab je jedným z mála jedál, ktoré sa tešia veľkej obľube počas celého dňa a dokonca aj neskorej noci.

Bistro.sk, Kebab, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Zaujímavosťou je, že ženy, v objednávaní kebabu, za mužmi výrazne zaostávajú. Priemerne slovenskí muži konzumujú kebab v tortille až 3-krát viac ako ich nežnejšie polovičky.

Počet reštaurácií na Slovensku ponúkajúcich kebab výrazne rastie. Ktoré však patria medzi najobľúbenejšie a Slovákmi najviac vyhľadávané? V Košiciach dlhodobo boduje medzi zákazníkmi Bistro.sk Kebab Drive a aktuálnym hitom je aj Bulli Kebab. Naproti tomu v Bratislave si suverénne prvenstvo v obľúbenosti drží Kebab Nivy, ktorého ponuka je na internetovom portáli v kategórii kebabov najvyhľadávanejšia.

Bistro.sk, Kebab, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Či už patríte medzi milovníkov kebabov aj vy, alebo ste túto tureckú špecialitu doposiaľ neochutnali, cez Bistro.sk si môžete jeden objednať hoci aj hneď. Stačí si vybrať, na ktorý máte chuť.

Bistro.sk, Pizza, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */