Ako úspešne liečiť choroby bez pomoci liekov?

25. 07 2016 08:50 | PR článok
Ako úspešne liečiť choroby bez pomoci liekov?, Seocentru, PR článok
Ako úspešne liečiť choroby bez pomoci liekov?, Seocentru, PR článok Foto: Seocentrum

Choroba si nevyberá. Príde v tom najnevhodnejšom čase, keď to nečakáme alebo niekam cestujeme...

Ako si poradiť so začiatočnými príznakmi choroby a vyhnúť sa pár dňom PN?


Odbremeňte sa od domácich prác

Ak budete pociťovať svalové kŕče a budete sa cítiť malátne, skúste si oddýchnuť od domácich prác a poproste svojho partnera, aby vám s nimi pomohol. Chvíľkový oddych v bavlnených obliečkach v posteli vám padne vhod. Verte, že váš organizmus načerpá nové sily a vy sa budete cítiť opäť sviežo.

Doprajte si viac tekutín

Najmä teraz v letných horúčavách si bude váš organizmus vyžadovať vyšší príjem tekutín. Dajte si záležať na tom, aby ste denne vypili minimálne štyri litre tekutín. Vyhnite sa sladeným nápojom a káve. Práve tieto nápoje vám môžu spôsobiť kolaps. Istotne ste počuli o tom, že káva odvodňuje.

Snažte sa piť kávu cez letné horúčavy čo najmenej a uvidíte, že bolesti hlavy, intenzívne bolesti bruška, svalové kŕče a závraty vás nezastihnú. Snažte sa piť čo najviac bylinných čajov a čistých minerálok. Momentálne je sezóna medovky, mäty a materinej dúšky.

Doprajte si pokoj

Každý jeden z nás pri pocitoch nevoľnosti hľadá kľud a ticho. Ak cítite, že na vás niečo lezie, skúste si dopriať súkromie, uvariť si dobrý čaj ( cibuľový, bylinkový, zázvorový ) a poležte si. Nie je nutné, aby ste si pospali. Aj polihovanie v posteli vám dokáže pomôcť prekonať začiatočné príznaky choroby. Skočte do postele, zastrite si všetky žalúzie a ležte aj zo dve hodiny.

Jedzte viac ovocia, zeleniny a vývarovej polievky

Nechutenstvo je prvým príznakom toho, že na vás niečo lezie. Snažte sa v takomto období jesť viac zeleniny a ovocia, ktoré sú obohatené o vitamíny C. Určite neodmietajte tekutú stravu. Polievky vám vedia pomôcť vyhnať všetky vírusy z tela a opäť vám prinavrátia stratenú energiu. Najmä vývarová polievka z čerstvej zeleniny. Nie nadarmo sa vývarovej polievke hovorí tekutá lekárnička. Dokonale zahreje. Ak ani to nepomôže, pritúľte sa k partnerovi pri rozhorúčených krbových kachliach.

Čerstvý vzduch a pohyb – najlepšia prevencia

Vyhýbajte sa pravidelnému užívaniu liekov. Je dôležité, aby ste si uvedomili, že užívanie liekov chorobu nelieči. Užívanie liekov choroby potláča. Snažte sa počas celého roka dbať na to, aby váš organizmus prijímal čerstvý vzduch. Chodievajte častejšie na prechádzky a venujte sa športovaniu. Uvidíte, že pohyb je dostatočná prevencia pred chorobami. Oblečte sa do pohodlnej teplákovej súpravy a choďte sa vyvetrať hneď aj teraz.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */