Na čo dávať pozor pri rekonštrukciách

27. 07 2016 08:50 | PR článok
Na čo dávať pozor pri rekonštrukciách, Seocentrum, PR článok
Na čo dávať pozor pri rekonštrukciách, Seocentrum, PR článok Foto: Seocentrum

Poradíme vám, na čo si dávať pozor, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám!

Každý dom alebo byt si vyžaduje po určitom čase výraznejšie rekonštrukcie. Rekonštrukcie domu alebo bytu sú nielen finančne náročné, ale aj časovo náročné a práve preto si skúsime poradiť v tom, na čo si dávať pozor, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám.


Dávajte si pozor na predražený materiál

Nárast firiem predávajúcich stavebný materiál spôsobil väčšie konkurenčné boje. Dávajte si pozor na príliš predražený alebo príliš lacný stavebný materiál. Môže sa stať, že natrafíte na nekvalitný materiál, ktorý budete musieť tak či tak vymeniť. Zavolajte si odborníka, ktorý sa tomu rozumie. Ak máte v rodine známeho, ktorý by vám ochotne poradil pri výbere, neváhajte ho zavolať. Takáto pomoc je neoceniteľná. Ak sa chystáte meniť nábytok, rekonštruovať podlahu alebo inštalovať podlahové kúrenie, vždy sa snažte o to, aby ste si dôkladne prezreli kvalitu a až potom sa rozhodli pre kúpu. Nie je nič horšie ako vyhodiť peniaze za nekvalitný výrobok, nemyslíte?

Dávajte pozor na bezpečnosť pri práci

Nie je nič horšie ako pracovný úraz pri rekonštrukciách. Ak robíte výrazné rekonštrukcie na fasáde alebo opravujete strechu, radšej si zapožičajte montážnu plošinu od svojich kamarátov. Ak viete, že ju budete ešte potrebovať, uvažujte radšej o jej kúpe. Mať takúto pracovnú pomôcku určite nie je na škodu. Ochráni vaše zdravie a pomôže vám dostať sa do výšok, do ktorých ani váš najvyšší rebrík nedočiahne.

Dávajte pozor na bezpečné prenášanie materiálu

Pri rekonštrukciách budete potrebovať niečo na upevnenie prenášaného materiálu. Dávajte si pozor a nesnažte sa ťažký nábytok alebo materiál prenášať bez pomoci. Môže sa stať, že si spôsobíte zdravotné komplikácie. Radšej si vopred nachystajte sťahovacie pásy, prenášaný nábytok / materiál na ne upevnite a až následne ho prenášajte z miesta na miesto.

Dávajte si pozor na hmotnosť a rozmer materiálu

Pri rôznych rekonštrukciách dávajte pozor na hmotnosť a rozmer materiálu. Ak idete kupovať nábytok, je dôležité, aby ste si premerali priestory, kam chcete nábytok umiestniť. Nie je nič horšie, keď kúpite rozmerovo a hmotnostne nevyhovujúci nábytok/materiál. Kúpte si váhu a dôkladne si zvážte materiál používaný pri rekonštrukciách. Niekedy aj o kilogram ťažší materiál bude nevyhovujúci.

Dávajte si pozor na pracovný čas

Rekonštrukcie v domácnosti sú časovo náročné a práve preto by ste si ešte pred začatím mali spraviť harmonogram, ktorého sa budete držať. Nepreceňujte svoj organizmus a nerobte od rána do večera. Snažte sa rozvrhnúť si jednotlivé činnosti a uvidíte, že sa vám bude robiť lepšie. Po tme by sa vám ťažšie pracovalo. Iba s pomocou nočného videnia by to šlo ľahšie. Ale načo riskovať?

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */