Ako tráviť čas s deťmi? Skúste to takto

22. 08 2016 08:50 , článok bol aktualizovaný 08. 08 2016 11:09 | PR článok
Ako tráviť čas s deťmi? Skúste to takto, Seocentrum, PR článok
Ako tráviť čas s deťmi? Skúste to takto, Seocentrum, PR článok Foto: Seocentrum

Pár dobrých rád, ako zabaviť dieťa nielen televíziou alebo internetom!

Nájsť dieťaťu aktivitu, pri ktorej vydrží aspoň desať minút, je čoraz ťažšie. Nie všetko sa rieši mobilom a tabletom. Skúste svoje deti zabaviť iným spôsobom. Ako teda zabaviť svoje deti a odlíšiť sa od „moderných“ rodičov, ktorí zabavia deti len televíziou alebo internetom?

Skúste ešte last minute dovolenku

Ak ste ešte doteraz neboli na žiadnej letnej dovolenke, využite posledné zľavy a zajednajte si výhodnú last minute dovolenku. Zájdite do cestovky, vyberte si konkrétny termín a podľa toho vám ochotní pracovníci nájdu naozaj parádny last minute zájazd. Na last minute dovolenku sa pobalíte pomerne rýchlo. Rátajte s tým, že akonáhle si zajednáte last minute, do pár dní vycestujete. Preto ak potrebujete niečo súrne vybaviť, vybavte to vopred, aby vás to neskôr neobmedzovalo.

Vaše deti určite ocenia čľapkanie v mori, stavanie hradov z piesku, ponáranie, plávanie v slanej vode, všelijaké vodné atrakcie a najmä samé dobroty, ktoré predávajú na každom rohu v známych letných letoviskách. Skúste tráviť tohtoročné leto práve takýmto spôsobom. Ak vám nevýjde dovolenka pri mori, nič sa nedeje. Dá sa ísť aj na iné miesto. Na aké napríklad?

Napríklad do Vysokých Tatier

Okrem dovolenkových destinácií pri mori vás môže zaujať dovolenka vo Vysokých Tatrách. Nájsť tam môžete hotely a penzióny, ktoré sú ako stvorené pre rodinky s deťmi. Podnikajte s deťmi ľahšie turistiky. Donútite ich tak k pohybu a izolujete ich od sociálnych sietí, na ktorých trávia takmer väčšinu voľného času. Alebo skúste tatranský wellness. Ponúkne vám krásne výhľady na okolitú prírodu.

Na wellness môžete s deťmi nielen cez leto, ale aj cez zimu. Cez zimu je však typickejšie, keď vezmete lyže spolu s lyžiarkami a vybehnete na svah. Lyžovanie je typický zimný šport a ak sa mu venujete, skúste do toho zapojiť aj svoje deti. Ak zo starých lyžiarok vyrástli, kúpte im nové alebo si to namierte do bazáru s lyžami.

Hrajte hry alebo stavajte puzzle

Čierny Peter, Človeče nehnevaj sa, Activity alebo jednoduché detské puzzle – skúste si nájsť aspoň hodinu – dve denne a zahrajte si s deťmi hociktorú z týchto hier. Uvidíte, že vaše deti budú nadšené, keď si aj vy nájdete čas a zahráte sa s nimi.

Vyvádzajte spolu

Menšie deti budú určite radi, ak si s nimi zahráte bláznivé hry. Zahrajte sa na obchodníkov, predavačov, požiarnikov alebo policajtov. Behajte trebárs aj v nohavičkách po celom dome. Jednoducho, robte bláznovstvá so svojimi ratolesťami. Budú vás za to zbožňovať ešte viac. A vám to takisto prospeje. Zabudnete na všetky starosti, ktoré vás čakajú a neminú.

Komentáre ( 0)