Efektívne upratovanie

20. 09 2016 08:50 | PR článok
Efektívne upratovanie
Efektívne upratovanie Foto: Seocentrum

Skúste dodržiavať naše rady a uvidíte, že upratovanie nie je až taká nepríjemná záležitosť!

Poznáte to. Prídete z práce vyčerpaný a ledva hľadáte sily na upratovanie. Bohužiaľ, upratať sa musí, či už príde návšteva, alebo nie. Ako ale efektívne upratovať? Skúste dodržiavať tieto rady a uvidíte, že upratovanie nie je až taká nepríjemná záležitosť. Uvidíte, že po tomto upratovaní si budete môcť spraviť chvíľku len pre seba s kozmetikou značky Saloos. Pôsobí uvoľňujúco na prepracovaný organizmus.

Poodkladajte porozhadzované hračky

Ak máte malé ratolesti, určite máte po byte hŕbu hračiek, ktoré sa vám povaľujú pod nohami. Namiesto toho, aby ste hračky upratali samy, zapojte do upratovania aj detičky. Naučíte ich disciplíne. Ak nemáte dostatočný odkladací priestor na detské hračky, skúste ich ukladať do papierových škatúľ alebo si kúpte umelohmotné priesvitné škatule. Schovávať ich môžete buď pod posteľ, alebo vedľa dverí v detskej izbe.

Nezabúdajte na prach

Základom upratovania je okrem vysávania aj utieranie prachu. Navlhčite si bavlnenú handričku a jemne poprechádzajte nábytok. Dávajte si ale pozor napríklad na drevené obývacie steny. Nesmiete handričku príliš máčať. Na nábytok by to nepôsobilo najlepšie. Sošky, poháre a vázy poodkladajte na najbližší konferenčný stolík. Je dôležité, aby drevený nábytok bol suchý. Takéto utieranie je efektívnejšie a hlavne zdravšie (nemusíte používať drahé škodlivé čistiace prípravky). Pri utieraní prachu vám stačí navlhčená handrička a ocot. Ocot vám pomôže odstrániť zaschnuté škvrny.

Tí, ktorí majú v byte krbové vložky, vedia, že v okolí krbu je prachu viac než dosť. Stačí, keď si dvakrát do týždňa poupratujete aj v okolí krbu. Špeciálna metlička a krbový vysávač na čistenie krbu vám budú nápomocní. Dávajte si pozor, aby ste si namiesto upratania priestoru nespravili viac škody. Nie je príjemné mať sadze aj na sedačkách a aj na okolitom nábytku.

Upratujte aj lodžiu

Ak máte lodžiu / balkón, nezabúdajte aj na ňu. Najmä cez letné obdobie, keď trávite čas aj v nej, neporiadok robíte, aj keď nechcete. Cez jeseň a na jar, keď sa ešte kúri, zbadáte vrstvy sadze. Vezmite staré handry a poumývajte zem, zábradlie, ale aj povrch markízy.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */