Ako zvládnuť balenie a cestovanie? Skúste takto

24. 10 2016 08:50 | PR článok
Ako zvládnuť balenie a cestovanie?
Ako zvládnuť balenie a cestovanie? Foto: Seocentrum

Ak si chcete všetko uľahčiť, urobte jednu zásadnú vec...

Aj keď je obdobie letných dovoleniek ešte ďaleko, mnohé rodinky už teraz premýšľajú nad tým, kam sa pôjdu cez leto 2017 vyhriať. Veď prečo nie, je lepšie mať dovolenku rezervovanú v predstihu ako potom dúfať, že natrafíte ešte na dobrý termín a hotelový komplex, ktorý bude ešte voľný. Teraz sa ale budete musieť uspokojiť s tým, že teplo vám bude jedine pri radiátore alebo pri krbe.

Otázkou však bude, ako zvládnuť balenie a samotné cestovanie. Určite dobre viete, že s blížiacim sa termínom dovolenky sa začnete triasť, budete pobehovať v obchodoch s plavkami a skúšať si počas celej otváracej doby až napokon zistíte, že práve tu si plavky nekúpite. Samotné balenie a cestovanie mnohí z nás prežívajú viac ako rozchod s partnerom. Ak si ale chcete všetko uľahčiť, urobte jednu zásadnú vec, a to ľahnite si na svoj biely ortopedický matrac a spíšte si zoznam toho, čo budete potrebovať na dovolenku.

Rozlišujte dovolenky

Treba ale rozlišovať tipy výletov. Buď budete cestovať len na Ligu Majstrov, alebo si vyberiete niekoľkodňový zájazd k moru alebo do hôr. Obsah batožiny bude závisieť od toho, aký typ dovolenky si vyberiete.

Batožinu si poriadne pretrieďte

Ak idete na týždeň preč, prečo by ste si mali brať pol šatníka so sebou? Najmä ženy si nedokážu vytriediť oblečenie na dovolenku, ktoré by aj reálne využili. Ak idete na týždeň, vezmite si päť tričiek, ktoré využijete. Brať reálne väčší počet tričiek by bolo zbytočné, nakoľko dokážete si ich na dovolenke preprať. Počet nohavíc, sukní, kraťasov tiež nemusí byť vysoký. Vyberte si také oblečenie, ktoré dokážete skombinovať. Odporúčame neutrálne farby – šedá, béžová, hnedá, biela alebo čierna. Aby vám batožina nelietala po kufri, budete potrebovať vaničky do kufra. Ochránia váš kufor pred prípadným vyliatím a zašpinením.

Skontrolujte si platnosť dokladov

Nič nie je dôležitejšie ako peniaze a doklady. Ešte pred vycestovaním si v predstihu prekontrolujte platnosť dokladov, ktoré potrebujete na cestovanie do zahraničia. Určite sa vám pri všetkých tých stresoch pri balení nechce behať po úradoch a stretávať sa s nepríjemnými úradníkmi, ktorí sa radšej venujú súkromným záležitostiam ako pracovným. Ak nechcete striehnuť na úradníkov s ďalekohľadom, zistite si otváracie hodiny. Dávajte si pozor – jedenkrát cez týždeň je nestránkový deň, kedy na úrade nenájdete ani živú dušu.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */