Užitočné rady, ktoré vám pomôžu pri výchove dieťaťa

26. 10 2016 08:50 | PR článok
Užitočné rady, ktoré vám pomôžu pri výchove dieťaťa
Užitočné rady, ktoré vám pomôžu pri výchove dieťaťa Foto: Seocentrum

Tieto rady vám pomôžu vychovať z vášho dieťaťa skvelého človeka, ktorý sa v budúcnosti nestratí!

Ak ste rodič maloletého dieťaťa, ktoré ešte nemá za sebou písanie dôležitej záverečnej práce, ale zatiaľ sa zaoberá len seminárnymi prácami alebo sa len hrá s hračkami, mali by ste sa zamyslieť nad tým, či správne vychovávate svoje ratolesti. Nenechajte sa poučovať od svojich kamarátok a svokier. Dajte sami na seba. Ešte predtým si ale prečítajte nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu vychovať z vášho dieťaťa skvelého človeka, ktorý sa v budúcnosti nestratí.

Učte svoje deti zodpovednosti

Už odmalička vštepujte svojim ratolestiam zodpovednosť. Dajme si názorný príklad: Ak idete na prechádzku a vaše dieťa vyvádza a hádže svoje obľúbené hračky na zem, naučte ho, že to nesmie. Poučte ho o tom, že takéto veci sa nerobia a že blíži svojej hračke. Skúste to a uvidíte ako bude vaše dieťa reagovať.

Dávajte im len zdravú stravu a snažte sa obmedziť sladkosti

Aj keď úplne zamedziť príjem sladkostí nedokážete, pokúste sa o to. Ak viete, že starý rodičia dávajú vašim deťom sladkosti, skúste sa s nimi porozprávať a navrhnite im, aby im namiesto cukríkov a čokolád dávali ovocie. Je tiež sladké a je oveľa zdravšie ako sladkosti. Ak na takýto systém naučíte dieťa už odmala, ochránite tak zdravie svojho dieťaťa. Vaše dieťa nemusí absolvovať detoxikačné kúry ako to robievajú dospelí. Uvedomte si, že vy ste tí, ktorí pripravujú stravu pre svoje dieťa. Vy určujete, či budú jesť jedlá z fastfoodov alebo domácu zdravú stravu.

Prihláste ich na jazykové kurzy

Doba sa za ten čas, čo ste boli vy malí, výrazne zmenila. Dnes je doba počítačov, tabletov, videohier, Pokemónov a aktivity, ktorými ste sa venovali vy ako malí, sa dostávajú do úzadia. Motivujte svoje deti, aby viac čítali. Čítanie zlepšuje kognitívne schopnosti a podporuje činnosť mozgu. Okrem toho, že ho budete motivovať, aby čítalo viac knižiek, skúste ho prihlásiť na jazykové kurzy určené špeciálne pre deti. Už od troch rokoch sa môžu vaše deti učiť prirodzene reagovať na cudzí jazyk. O to ľahšie to budú mať na základnej a strednej škole.

Naučte ich hospodáriť s peniazmi

Aby vaše deti neutrácali peniaze skôr, ako si ich vložia do peňaženky, naučte ich s nimi hospodáriť. Už odmalička, kedy dostávajú peniaze najmä na narodeniny a meniny, ich učte, že je dôležité dôkladne zvážiť účel, na ktoré peniaze chcú utratiť. Ak máte doma základoškoláka, ktorý túži po nových topánkach Rider, ukážte mu, že nesmie kupovať hneď prvé, ktoré uvidí. Naučte ho, že treba filtrovať obchody, ktoré ponúkajú lacnejšie topánky tohto typu a až potom vyberať.

Uvedomte si, že dieťa je váš odraz. Ak vy nemáte úctu, neviete si vážiť veci a ľudí, nemôžete očakávať, že vaše dieťa bude také.

Komentáre ( 0)