Jedlá, ktoré zahrejú

17. 10 2016 10:50 | PR článok
Jedlá, ktoré zahrejú
Jedlá, ktoré zahrejú Foto: Bistro.sk

Poradíme vám, aké jedlo si objednať, aby vám bolo aj počas chladnejších dní príjemne.

S príchodom októbra prišlo aj chladnejšie počasie. Pri výbere oblečenia hľadáme také, ktoré nás dostatočne zahreje po ceste do práce, ale naopak, počas dňa nám bude akurát. Rozmýšľali ste niekedy, že zahriať sa môžete a inak ako oblečením? Napríklad pomocou jedla? Poradíme vám, aké jedlo si cez Bistro.sk objednať, aby vám bolo aj počas chladnejších dní príjemne.

Bistro.sk, hrejivé jedlá, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Termické účinky

Každá potravina vyvoláva v našom tele určité tepelné pocity. Po niektorých nám zostane chladnejšie, po iných horúco. V lete nás najvýraznejšie schladí čerstvé citrusové ovocie. Počas tropických dní by sme teda mali jesť také jedlá, ktoré nás ochladzujú a v zime tie, čo nás zahrejú.

Otepľujúce jedlá

Počas chladných dní by sme si mali obedy či večere vyberať také, ktoré sú tepelne spracované, pretože energiu získanú úpravou, prenesú aj na nás. Najoverenejším spôsobom, ako sa zahriať, je zjesť horúcu polievku. My v Bistro.sk vám odporúčame kapustovú, no nič nepokazíte ani silným zeleninovým vývarom či gulášom.

Po polievke si vyberte hlavné jedlo, ktoré obsahuje čili papričky, baranie rohy, kari korenie, zázvor či škoricu. Tieto korenia a prísady zvyšujú našu teplotu a navyše pomáhajú nášmu imunitnému systému. Nie len, že nám bude príjemne teplo, ale budeme odolnejší voči prechladnutiu, ktorého sezóna je teraz v plnom prúde.

Bistro.sk, hrejivé jedlá, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Ak práve nie ste fanúšikom korenených pokrmov, ale radšej si dáte vyprážaný syr alebo rezeň a hranolky, máme pre vás dobrú správu. Aj tieto jedla nás zahrejú. Takže, všetci zimomrivci, hor sa na fast-foodovky!

Na záver malý tip: Dodržiavajte pitný režim, teda počas celého dňa si usrkávajte z bylinkového či ovocného čaju. Prezradíme vám aj, že teplejšie vám zostane aj po varenom víne. Ale nezabudnite na škoricu a klinčeky. :-)
Bistro.sk, hrejivé jedlá, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */