Na čo si musíte dávať pozor pri výbere dovolenky?

22. 11 2016 08:50 | PR článok
Na čo si musíte dávať pozor pri výbere dovolenky?
Na čo si musíte dávať pozor pri výbere dovolenky? Foto: Seocentrum

Leto je síce zatiaľ v nedohľadne, no už onedlho začnú cestovné kancelárie predávať prvé letné dovolenky...

O lete môžeme zatiaľ len snívať. Vedeli ste však, že onedlho začnú cestovné kancelárie predávať svoje prvé letné dovolenky? Väčšinou v novembri sa objavujú na internetových web stránkach prvé letné dovolenky, ktorých ceny nie sú príliš prijateľné najmä pre viacčlenné rodiny. Na čo si teda máte dávať pozor pri výbere dovolenky?

Výber vhodnej cestovnej kancelárie

Určite ste zachytili správy, že čoraz viac cestovných kancelárii krachuje počas letnej dovolenkovej sezóny. Dovolenkári na letisku v zahraničí a ubytovanie nikde. Ak nechcete patriť k tým, ktorí takúto nepríjemnú situáciu zažili, vyberajte si len overené cestovné kancelárie, ktoré sú poistené proti úpadku. A hlavne, nezabúdajte sa aj vy poistiť. Dnes je možné vybaviť si prakticky pomerne rýchlo poistenie na dovolenku.

Nečítajte informácie o dovolenke len z katalógu – zisťujte si informácie prostredníctvom internetu

Fotografie hotelov a dovolenkových stredísk často prechádzajú úpravami v grafických editoroch a zákazníci, ktorí si ich prezerajú, často ani netušia, že obrázky sú upravené a realita je celkom iná. Nespoliehajte sa preto len na obrázky v katalógoch a radšej si zistite, ako vami vybraný hotel vyzerá. Či tak ako je znázornený v katalógu, alebo úplne inak. Takýmto spôsobom nenaletíte pochybným cestovným kanceláriám. Vďakabohu dnes už nie je problém na internete nájsť si bársčo.

Dávajte si pozor aj na malé písmenká. Práve v týchto nenápadných riadkoch nájdete chytáky, ktoré vás môžu prekvapiť po kúpe dovolenky, ak si ich nenaštudujete. Väčšinou v nich bývajú povinné poplatky. Čo ak náhodou budete doplácať za fľašu talianskeho vína, ktoré budete mať na izbe hneď po príchode? Aj keď fľaša vína je maličkosť, aj tak by ste mali vedieť o všetkom, za čo platíte. Buďte preto opatrní pri podpisovaní zmluvy a dôkladne si všetko preštudujte.

Dôkladne si porovnajte ceny zájazdov

Nevyberajte si hneď prvú ponuku, ktorá sa vám zdá výhodná. Otvorte si web stránky viacerých cestovných kancelárii a spíšte si ceny, za ktoré ponúkajú dovolenky do vami vybraných oblastí. Napíšte si na papier všetky plusy a mínusy a až potom sa rozhodnite pre konkrétnu dovolenku. Aj keď si rezervujete len krátku dovolenku so psom, vždy porovnávate ceny zájazdov. Podarí sa vám ušetriť niekoľko desiatok eur.

Pozrite si vybavenie hotelovej izby

Pri výbere hotelovej izby prihliadame hlavne na vybavenie. Ak si zaplatíme niekoľko stoviek eur za týždeň pri mori, očakávame, že vybavenie hotelovej izby bude aj zodpovedať cenám. Zistite si v akom stave je kúpeľňa v hoteli a či je možnosť úložného priestoru. Predsa len nikto z nás by nebol rád, keby všetky kúsky oblečenia boli počas dovolenky pokrčené v kufri alebo v cestovnej taške. Najmä ženy požadujú, aby bol dostatok úložného priestoru aj na letné šaty, obuv, kozmetiku a iné kúsky oblečenia.

Obzvlášť kozmetika, ktorú si vždy brávame na dovolenky, nesmie byť pri oblečení. Hrozilo by tak jej vyliatie/ vysypanie. Bieliace pásiky sa síce nevysypú, ale určite nepatria k oblečeniu.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */