Päť tipov ako z donášky jedla spraviť kulinársky zážitok

28. 11 2016 08:50 | PR článok
Päť tipov ako z donášky jedla spraviť kulinársky zážitok
Päť tipov ako z donášky jedla spraviť kulinársky zážitok Foto: Bistro.sk

Ak sa nimi budete riadiť, aj to najvšednejšie jedlo bude chutiť skvelo!

Jedenie by malo byť zážitkom nielen pre naše chuťové bunky, ale aj pre ostatné zmysly. Prinášame vám 5 tipov, ako spraviť z donášky jedla cez Bistro.sk kulinársky zážitok ako v reštaurácii.

Bistro.sk, 5 tipov, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

1. Jedzte z taniera

To, že vám kuriér prinesie jedlo v ochrannom obale, aby zostalo teplé, ešte neznamená, že ho doma musíte jesť priamo z tohto obalu. Ak máte svoj obľúbený tanier, preložte jedlo naň. Dodržte pritom jednoduchú zásadu - teda, aby nesiahalo až po okraj – a máte ideálnu porciu.

2. Všetko má svoje miesto

Aj na tanieri sú oblasti, kam sa má uložiť mäso, príloha, zelenina či ostatné ingrediencie tak, aby jedlo vyzeralo lepšie. Tak, ako pri vytváraní obrazov alebo fotiek, aj tu sa dajú využiť kompozičné pravidlá. Najdôležitejšie je, že jednotlivé zložky majú byť od seba oddelené.

3. Urobte si pohodlie

To, či pri jedle sedíte radi na stoličke v kuchyni, na gauči pri televízore alebo v tureckom sede, je jedno. Hlavné je, aby ste sedeli pohodlne a v príjemnom prostredí.

4. Neponáhľajte sa

Aby ste precítili každú chuť, ktorá sa v jedle nachádza, potrebujete viac času. Doprajte si teda na obed a večeru niekoľko minút navyše a jedzte pomalšie. Výsledkom bude, že budete mať dlhšie pocit sýtosti a nebudete rozmýšľať o 2 hodinky nad tým, čo by ste si dali.

5. Príjemná spoločnosť

Bistro.sk, 5 tipov, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Na záver posledný tip: Na to, aby ste mali pri jedle dobrý pocit, potrebujete aj príjemnú spoločnosť. Obedujte či večerajte s niekým, s kým sa cítite dobre a razom aj najvšednejšie jedlo bude chutiť skvelo.

Po vybratí toho, čo si objednáte cez Bistro.sk, záleží iba na vás, či sa hneď po doručení objednávky pustíte do jedla, alebo si z jedenia jednoducho urobíte zážitok pre všetky svoje zmysly.
Bistro.sk, 5 tipov, PR článok
Foto: Bistro.sk
 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */