Slovenskí podnikatelia neúmyselne brzdia svoje podnikanie

15. 12 2016 08:50 | PR článok
Slovenskí podnikatelia neúmyselne brzdia svoje podnikanie
Slovenskí podnikatelia neúmyselne brzdia svoje podnikanie Foto: Seocentrum

Existuje však pár tromfov, ktoré im pomôžu zefektívniť podnikanie a prežiť na slovenskom podnikateľskom trhu.

Keby sme mali porovnávať podmienky na podnikanie u nás na Slovensku a v zahraničí, zbadali by sme markantný rozdiel. Tí, ktorí nepodnikajú a ani nikdy nepodnikali, by si nikdy nevšimli rozdiel medzi zahraničným a slovenským podnikateľom. Na Slovensku je to tak, že štát skôr podporuje zahraničných investorov, ako by mal podporiť tuzemských podnikateľov. Neraz sa však slovenskí podnikatelia potápajú sami. Prečo? Pretože nepoznajú tromfy, ktoré by im pomohli zefektívniť podnikanie a prežiť na slovenskom podnikateľskom trhu. V prvom rade je dôležité, aby ešte predtým, ako vôbec vstúpia na podnikateľský trh, si dali spraviť dôveryhodný prieskum trhu, podľa ktorého by sa rozhodli, či vôbec vstúpia do podnikania, alebo sa vzdajú myšlienky podnikať. Tento krok je veľmi podstatný. Ten rozhodujte, či dokážete byť konkurencieschopný.

Skladové priestory

Každý jeden podnikateľ pre svoje podnikanie potrebuje dostatočne veľké skladové priestory, do ktorých by umiestňoval všetky svoje výrobky, ktoré pôjdu na export. Aby však sklady boli efektívnejšie a váš zisk sa tým zvyšoval, budete potrebovať nakúpiť viac regálov do skladu. Pri výbere regálov do skladu by ste mali hľadieť najmä na krajinu pôvodu, nie na cenu. Ceny vám niekedy nenapovedia, či sú regály do skladu kvalitné, alebo nie. Kedysi to tak bolo. Bohužiaľ dnes to už neplatí.

Skladové priestory, aby fungovali, potrebujú dostatočné množstvo váh, či už obchodných, alebo plošinových (záleží od vášho zamerania). Predaj obchodných váh na Slovensku je pomerne rozšírený, takže sa nemusíte obávať, že ak budete chcieť kúpiť napríklad zopár plošinových váh, budete musieť cestovať do zahraničia.

Aby vaše podnikanie fungovalo, zefektívneniu skladových priestorov venujte dostatočnú pozornosť. Pri zefektívnení skladových priestoroch sa neoplatí šetriť, avšak keby chcete, môžete využiť jednu skvelú vec, a to – prenajatie dodávok. Prenájom dodávky nie je drahý a okrem toho, načo si kupovať nové dodávky, keď môžete využiť podstatne lacnejší prenájom dodávky? Ušetríte miesto a aj peniaze. A hlavne – vôbec neohrozíte zdravie svojich zamestnancov.

Marketing, reklama

Slovenskí podnikatelia nedbajú na skvalitnenie fungovania skladových priestorov, pritom stačí, keď využijú prenájom dodávok, kúpia viacero váh a zrýchlia tak výdaj/ príjem tovaru + nakúpia viac regálov do skladu. Okrem zefektívnenia skladových priestorov akosi pozabúdajú aj na to, že aby sa dostali do povedomia zákazníkov a zvýšili tak svoj príjem, potrebujú investovať do skvalitnenia reklamy. Marketing a reklama sú pre prezentáciu firmy veľmi dôležité. Veď si vezmite, že samotné SEO a reklama cez Google vám dokážu navýšiť počet zákazníkov behom chvíli o vyše 50 %. Nepatrite k tým podnikateľom, ktorí síce neúmyselne, ale aj tak brzdia svoje podnikanie a radšej sa zamerajte aj na zefektívnenie reklamy.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */