Zariaďte si bývanie podľa aktuálnych trendov

19. 12 2016 08:50 | PR článok
Zariaďte si bývanie podľa aktuálnych trendov
Zariaďte si bývanie podľa aktuálnych trendov Foto: Seocentrum

Aby ste bývali na úrovni a neutratili veľké peniaze na doplnky a zariadenie, riaďte sa podľa nasledujúcich tipov...

Bývanie patrí k tým najdrahším investíciám, ktoré nás v živote postretli alebo ešte len postretnú. Slováci sú národ, ktorý jednoducho chce vlastniť vlastné bývanie za každú cenu, pritom si vôbec neuvedomujú, že brať hypotéku je dlhodobá záležitosť – na niekoľko desaťročí. Aby ste však bývali na úrovni a neutratili tak veľké peniaze na doplnky a zariadenie, riaďte sa podľa nasledujúcich tipov, ktoré vám pomôžu zariadiť vaše bývanie pomerne lacno a zároveň útulne a podľa trendov.

Jednoduchosť

Momentálne väčšina domácnosti preferuje zariadenie v štýle jednoduchosti. Žiadne preplnené izby, chytače prachu, koberce po celej miestnosti a symetrické miestnosti. Dnešné novostavby nesú nádych asymetrickosti, čo je v podstatne aj výhoda a aj nevýhoda. Nevýhodou a výhodou je, že si budete musieť dať vyrobiť nábytok na mieru, pretože klasický nábytok vám tam pasovať rozhodne nebude. Zariaďujte však vždy v štýle jednoduchosti. Miestnosti nepreplňujte. Keď sa napríklad chystáte preorganizovať obývačku, dávajte tam obývaciu stenu v nie príliš veľkých rozmeroch. Obývačku by ste tak opticky zmenšili.

Keď tak radšej si kúpte väčšiu sedačku, ktorá bude dominantou obývačky. Pod konferenčný stolík dajte malý kusový koberec v prírodných farbách, ktorý miestnosť oživí a dá jej prírodný nádych.

Vykurovanie

Ak bývate v byte, nemusíte riešiť ohrievače vody a kotol. V prípade ale, že bývate na dome, bude pre vás nevyhnutnosťou sa ešte pred vykurovacou sezónou zásobovať palivom, ktoré vašu domácnosť počas krutých zimných dní a nocí vykúri do požadovaných teplôt. Dávajte si však pozor, aby ste nábytok, či už v spálni, v obývačke alebo v predsieni nedávali blízko radiátorov. Mohli by ste ho totižto poškodiť a znížiť tak jeho životnosť. Ak máte možnosť, odporúčame vám kúriť v miestnostiach na striedačku. Čo to znamená? Kúrte vždy v každej druhej miestnosti (všetko v rámci jedného poschodia + dvere nechávajte vždy otvorené). Vzduch bude cirkulovať medzi miestnosťami a tým každú miestnosť prekúrite tak, aby ste sa cítili príjemne.

Nezávisle od toho, či máte trojizbový byt alebo garsónku, nechávajte dvere medzi miestnosťami pootvorené. Teplo sa tak bude šíriť medzi miestnosťami a tým vám zníži prevádzkové náklady. Čoraz častejšie si však môžete všímať v bytoch krbové vložky, ktoré dominujú bytu alebo domu a dotvárajú tak čaro domova.

Podlaha

Všetko začína od podlahy. Vždy aj keď sa chystáme prerábať, nezačíname od kúpy nábytku, ale od výmeny podlahy. Najčastejšie sa preferuje plávajúca podlaha. Veľa ľudí však dáva prednosť linoleu a PVC podlahám. Štýlovejšie a najmä modernejšie sú ale plávajúce podlahy. Ak chcete opticky zväčšiť priestor, odporúčame vám plávajúcu podlahu pokladať našikmo. Do lodžie a na terasu odporúčame travertín. Kamenná travertínová terasa v prírodných farbách oživí nudnú terasu a lodžiu a spraví z nej naozaj krásne oddychové miesto.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */