Čo si musíte zabezpečiť ešte predtým, ako začnete podnikať

15. 02 2017 08:50 | PR článok
Čo si musíte zabezpečiť ešte predtým, ako začnete podnikať
Čo si musíte zabezpečiť ešte predtým, ako začnete podnikať Foto: Seocentrum

Každý podnikateľ chce mať proces zakladania firmy rýchlo za sebou. Poradíme vám, ako na to!

Podnikatelia na Slovensku to majú ťažké. Musia si preskákať byrokraciou, popasovať sa s nepríjemnými úradníčkami a ešte k tomu aj tak sa im nepodarí založiť si vlastnú spoločnosť načas. Je pochopiteľné, že každý podnikateľ chce mať proces zakladania firmy rýchlo za sebou. Bohužiaľ nedá sa to vždy. Možno iba vtedy, ak si kúpite ready made spoločnosť.

Predtým ale, ako si vôbec založíte spoločnosť, odporúčame vám poinformovať sa o virtuálnych sídlach; aký musíte mať webdizajn web stránky, aby ste prilákali zákazníkov; akú techniku mať v kancelárii a ako zabezpečiť bezpečnosť na pracovisku. Poďme do toho!

Virtuálne sídla

Kým začnete vôbec podnikať, bude pre vás užitočné sa poinformovať o tom, čo sú to virtuálne sídla. Virtuálne sídlo firmy nájdete v Bratislave na tých najznámejších adresách. Vďaka tomu, že sa nachádzajú na veľmi významných bratislavských adresách, si vás bude vedieť nájsť bárskto. Okrem toho sa vyhnete aj častým návštevám „daňovákov“. Sú lacné, ponúknu vám zasadacie priestory a okrem toho vám budú spravovať prichádzajúcu poštu.

Webdizajn web stránky a samotná web stránka

Každá jedna firma, ak chce byť úspešná, musí sa prezentovať aj vo virtuálnom svete. Preto je dôležité sa buď zdokonaliť v programovacích schopnostiach, alebo si hľadať firmu, ktorej nebude robiť problém vám vo vami požadovanom čase vytvoriť funkčnú web stránku so špičkovým webdizajnom. Na webdizajne web stránky si dávajte záležať, pretože práve na ňom záleží, či si potencionálny zákazník, ktorý navštívi vašu web stránku, od vás aj niečo kúpi, resp. bude vás na uvedené telefónne číslo kontaktovať. Webdizajn web stránky by vás mal prezentovať. Nezabúdajte, že ľudia nakupujú najmä očami a ak nespravíte prvý dojem, len ťažko sa k vám zákazník vráti a odporučí vás svojim známym.

Technika v kancelárii

Kancelárske priestory nemusia byť zariadené podľa feng-shui. Dôležité však je, aby ste v nich mali dostatok priestoru pre svojich zamestnancov. Potrebujete počítač (môže byť aj funkčný repasovaný počítač), kancelársky stôl, stoličku, police na odkladanie dokumentov, menšiu kuchynku na prípravu kávy a čaju. Čo sa týka technického vybavenia, samozrejmosťou musí byť dobrý počítač, tlačiareň s dobrými tonermi, kopírka a skartovač.

Aby sa však zamestnancom, ktorí pracujú pre vašu firmu nič nestalo, musíte im zabezpečiť kompletné školenie BOZP. V žiadnom prípade nemôžete podceniť bezpečnosť na pracovisku.

Nie každý sa narodil, aby sa stal podnikateľom. Musíte mať vlohy, schopnosti a chuť ísť za svojim cieľom a svoju snahu pretaviť v úspech. Softvér na riadenie podniku vám pomôže skonsolidovať firemné procesy. Schopnosť viesť tím však musíte mať v sebe.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */