Ako sa o seba starať, aby sme aj v pokročilejšom veku vyzerali mlado?

13. 03 2017 08:50 | PR článok
Ako sa o seba starať, aby sme aj v pokročilejšom veku vyzerali mlado?
Ako sa o seba starať, aby sme aj v pokročilejšom veku vyzerali mlado? Foto: Seocentrum

Mladistvý vzhľad si aj po rokoch udržíte, ak budete dodržiavať týchto pár užitočných rád...

Po mladistvom vzhľade túži takmer každá žena, ale aj muž v strednom veku. Myslia si, že udržať si mladistvý vzhľad nie je možné, pretože vek nemožno oklamať. Opak je však pravdou.

Keď sa budete o svoje telo starať už v mladosti, na vašom tele sa to odzrkadlí. Bohužiaľ niekto sa začne o seba starať, až keď si cez zoznamku dohodne stretnutie. To je ale chyba. O svoje telo by ste sa mali starať celý život.

Menej stresu

Žijeme v hektickom období, a preto sa niet čo čudovať, že nás ovplyvňuje stres. Práve kvôli stresovým situáciám sa náš organizmus oslabuje, čím prirodzene vzniká ideálne prostredie na vznik chorôb. Snažte sa preto vždy myslieť pozitívne, pretože len pozitívne myslenie nám umožňuje udržať si mladistvý vzhľad aj bez toho, aby sme neustále kupovali svetoznámu vlasovú kozmetiku, ktorá by zamaskovala viditeľné známky starnutia.

Lepšie stravovacie návyky

Mladistvý vzhľad si aj po rokoch udržíte, keď zmeníte svoje stravovacie návyky. Nepravidelné stravovanie spôsobuje, že pokožka viditeľne a rýchlo starne. Práve preto by ste mali dbať na to, aby ste si každé tri hodiny dopriali zdravé jedlo. V žiadnom prípade nevynechávajte raňajky a obedy. Zvýšte príjem čerstvého ovocia, zeleniny, dodržiavajte pitný režim a vyhýbajte sa tučným mastným nezdravým jedlám. Sem-tam si ich samozrejme môžete dopriať. Treba si však ustrážiť ich príjem, pretože ľahko sa vám podarí navyknúť si na takýto spôsob stravovania. Ak sa budete poctivo a zdravo stravovať, uvidíte, že sa oblečiete do korzetu, ktorý ste nosili ako mladá tínedžerka.

Pohybové aktivity

Mladistvý vzhľad nezískate len lepším stravovaním a vyhýbaním sa stresovým situáciám. Pomôcť vám môže aj pohyb. Keď sa budete pravidelne hýbať, chodievať na prechádzky/turistiky a navštevovať aj fitness centrá, váš vek bude len číslo. Budete vyzerať evidentne mladšie.

Nezabúdajte si však po pohybových aktivitách dopriať čas len pre seba. Vezmite si dobrú knihu, poprípade si zapnite príjemnú relaxačnú hudbu. Ľahnite si na posteľ, alebo sa zababušte do deky a sadnite si ku krbu. Hlavne relaxujte.

Vyzerať mlado aj v pokročilejšom veku je v dnešnej dobe vzácnosť. Tento stav však nikdy nedocielite nesprávnym životným štýlom. Nemusíte si hneď kupovať luxusné bieliace pásiky, aby ste vyzerali mlado. Chce to najskôr zmeniť myslenie. Bez toho to jednoducho nepôjde.

Komentáre ( 0)