Príliš veľká vyčerpanosť ohrozuje vaše zdravie. Naučte sa správne organizovať svoj čas

25. 04 2017 08:45 | PR článok
Príliš veľká vyčerpanosť ohrozuje vaše zdravie. Naučte sa správne organizovať svoj čas
Príliš veľká vyčerpanosť ohrozuje vaše zdravie. Naučte sa správne organizovať svoj čas Foto: Seocentrum

Ak si nezačneme organizovať svoj čas, časom sa to prejaví na našom zdraví. A to už môže byť neskoro...

Žijeme v uponáhľanej dobe, a preto sa nemôžeme čudovať tomu, že raz za čas padneme do postele a nedokážeme sa z nej zodvihnúť. Stres a množstvo povinností vplýva na naše zdravie a ak si nezačneme organizovať svoj čas, časom sa to prejaví na našom zdraví. A to už môže byť v tomto prípade neskoro.

Zdravie si už nevrátime

Áno, je to tak. Keď svoje telo začneme príliš preťažovať, spočiatku si nič nevšimneme. Časom však pocítime bolesť chrbtice, intenzívnejšiu bolesť hlavy, spozorujeme vypadávanie vlasov a mnohé iné zdravotné problémy. Uvedomte si, že zdravie si už nikdy nevrátite, preto nepodceňujte prvé príznaky únavy a namiesto zvýšenia tempa zvoľnite.

Diár – dobrá pomôcka na organizáciu času

Každý jeden z nás má množstvo povinností. Sťažovanie ale ešte nikdy nikomu nepomohlo. Pre organizáciu svojho voľného, ale aj pracovného času jednoznačne potrebujete diár. Vďaka nemu budete vedieť, koľko povinností v daný deň máte. Budete si vedieť ustriehnuť, koľko toho daný deň máte a ochránite svoj organizmus pred pracovným vyťažením. Hlavne si budete vedieť naplánovať dovolenku do Egypta alebo do inej exotickej krajiny. Minimálne jednu dovolenku raz za rok určite absolvujte. Dajte si informačnú diétu. Určite to budete potrebovať.

Čas, kedy ste najviac aktívny

Určite veľmi dobre viete, kedy vám to najviac páli. Mnohí z nás dokážu bez najmenších problémov pracovať v noci. Iní zase naopak, prespia celú noc a aktívne sa dokážu venovať práci až počas dňa. Pracujte vždy iba vtedy, keď viete, že dokážete svoju prácu vykonať na 100% a za oveľa kratšiu dobu. Iné to je ale samozrejme, ak ste zamestnaný vo firme. Vtedy musíte pracovať podľa toho, ako firma vyžaduje. V tomto prípade vám pomôže jedine chutná káva pomletá v kvalitnom mlynčeku na kávu.

Nezanedbávajte svoje hobby

Pri všetkých tých povinnostiach, ktoré máte, si nezabúdajte nájsť čas aj na vyloženie nôh alebo na svoje záľuby. Ak radi hrávate tenis/ futbal, pletiete, háčkujete, alebo by ste nebodaj radi navštevovali kurzy nemčiny, vyhraďte si čas aj na svoje hobby. Hobby vám pomôže na chvíľu vypnúť/ zabudnúť na prácu.

Všetko záleží len od vás

Organizácia času je len vo vašich rukách. Myslite na to, že vy ste len človek a nemôžete si naložiť na plecia množstvo práce, ak práve vykonávate náročnú činnosť (ako napríklad písanie siahodlhej diplomovej práce). Každý z nás máme limit. Ak ho prekročíme, ešte len vtedy začnú problémy so zdravím. A vari toto chcete riskovať?

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */