Prečo je lepšie byť podnikateľom ako obyčajným zamestnancom firmy

18. 09 2017 08:45 | PR článok
Prečo je lepšie byť podnikateľom ako obyčajným zamestnancom firmy
Prečo je lepšie byť podnikateľom ako obyčajným zamestnancom firmy Foto: Seocentrum

Možno to už tušíte... Ale my vám to objasníme!

Napriek neustále sa zhoršujúcim podmienkam vznikajú nové firmy, ktoré sa rozhodli preraziť dieru do sveta a byť tak konkurencieschopné. Podnikatelia, či už tí, ktorí s podnikaním mali v minulosti skúsenosti, alebo nie, si chcú nástup výrazne uľahčiť. Viete ale, prečo je lepšie byť podnikateľom ako obyčajným zamestnancom firmy? Možno tušíte, ale my vám to objasníme.

Ste pánom svojho času

Ako podnikateľ nemusíte riešiť žiaden pracovný čas. Obyčajný radový zamestnanec firmy má presne určené, kedy musí do práce prísť, kedy má prestávku a kedy môže z práce odísť. Ako podnikateľ budete takéto niečo riešiť až vtedy, keď do svojej firmy budete prijímať nových zamestnancov, poprípade budete chcieť urobiť nejaké interné zmeny. Zakladanie s.r.o. zvládnete aj sami. Ak teda uvažujete nad podnikaním, toto vás rozhodne presvedčí.

Splníte si sen

Takmer každý druhý Slovák robí prácu, ktorá ho nebaví, ktorá ho nenapĺňa. Ako podnikateľ môžete robiť to, čo vás baví, čomu rozumiete a čomu sa chcete v budúcnosti venovať. Je dokázané, že podnikateľ, ktorý sa venuje svojej záľube, je šťastnejší, spokojnejší. Staňte sa podnikateľom a splňte si sen. Môžete predávať moderné obrazy. Môžete repasovať turbá. Je len na vás, aký predmet podnikania si zvolíte.

Môžete si dovoliť viac

Podnikaním zarobíte podstatne viac peňazí ako obyčajný radový zamestnanec. Môžete si dovoliť exotickú dovolenku, lepšie bývanie, lepšie vzdelanie pre svojich blízkych. S peniazmi určite nebudete mať problém aj po tom, čo investujete viac peňazí do firmy – napríklad do vytvorenia kvalitného design manuálu, do SEO optimalizácie, do reklamy na sociálne siete a pod.

Rýchlejšie sa zviditeľníte

Okrem toho ako podnikateľ môžete využívať registračné sídlo, ktoré vám výrazne zníži mesačné náklady. Podnikateľom pomáha zviditeľniť sa tým, že sa nachádza na najlepšej bratislavskej adrese a je výrazne lacnejšie ako prenájom kancelárskeho priestoru.

Uvedomte si, že podnikanie má aj nevýhody

Podnikanie má veľa výhod, ale má aj nevýhody, ktoré niekedy prehliadame. Je dôležité uvedomiť si, že podnikanie napriek lepším zárobkom má nevýhodu v tom, že nás ukracuje o čas strávený s rodinou. Zo začiatku budete mať možno problém orientovať sa v tom, či tonery Canon sú dobré pre vašu tlačiareň a či nemáte hľadať skôr inú značku. Verte ale, rýchlo si zvyknete na to, že nad vami nie je nikto a ste si sami sebe pánom.

Komentáre ( 0)