Prečo sa takmer každý druhý vzťah končí rozchodom?

19. 09 2017 08:45 | PR článok
Prečo sa takmer každý druhý vzťah končí rozchodom?
Prečo sa takmer každý druhý vzťah končí rozchodom? Foto: Seocentrum

Toto sú azda tie najhlavnejšie dôvody.

Zamýšľali ste sa aj vy niekedy nad touto otázkou aj napriek tomu, že žijete v šťastnom manželstve? Ak áno, uvedomujete si, aké máte šťastie, že máte pri sebe takého partnera, ktorý je s vami v dobrom aj zlom, milujete sa a nedokážete si predstaviť život jeden bez druhého. Okolo vás ale môžu byť ľudia, ktorí aj napriek túžbe mať trvalý funkčný vzťah žijú sami. Prečo sa takmer každý druhý vzťah končí rozchodom? Toto sú azda tie najhlavnejšie dôvody.

Partneri spolu nekomunikujú

Ešte v začiatkoch, keď sa zoznamujeme, sme v neustálom kontakte či už na sociálnych sieťach, alebo na mobile. Po rokoch spolužitia partneri ako keby zabúdali spolu komunikovať. Dúfajú, že partner pozná ich potreby, že vie, ako sa cíti. Toto je veľká chyba, ktorej sa dopúšťame. Keď sa vyskytne nejaký problém, napríklad aj to, že nevieme ktoré z dámskych lodičiek si máme vybrať, nepýtame si radu od svojho partnera, ale sme nahnevané, že nám neporadil. Ako ale partner môže vedieť, čo chcete? Myslite na to, že partner vám nevidí do hlavy. Vy mu musíte povedať, čo vás trápi.

Radšej trávia čas s kamarátmi

Tráviť čas s kamarátmi samozrejme môžeme. Ak sme však radšej v spoločnosti svojich kamarátov ako v spoločnosti partnera, zjavne nie je niečo v poriadku. Partneri by si mali dopriať voľnosť a venovať sa záujmom aj bez prítomnosti svojej polovičky. Keď však viac času strávia s niekým iným, môže to vážne naštrbiť vzťah a v najhoršom prípade môže dôjsť až k rozchodu. Nie je nutné nosiť si každý deň darčeky. Partneri by si namiesto materiálnych darov mali hovoriť sladké vyznania lásky, objímať sa, prejavovať si lásku pokojne aj na verejnosti a najmä podporovať sa. Chodievajte spoločne na výlety, spoznávajte nové miesta, ale občas si doprajte čas len sami pre seba. Uvidíte, že váš vzťah tak vydrží celý život.

Jeden z partnerov manipuluje

Keď jeden z partnerov má vlohy manipulovať svojho partnera, život s ním predstavuje hotové peklo. Ak máte skúsenosti s takýmto vzťahom, aj keď si to nebudete uvedomovať, budete vyhľadávať podobných partnerov ako bol ten váš predchádzajúci. Veľa žien, ale prekvapivo aj mužov žije vo vzťahu s manipulatívnym človekom, pričom si dobre uvedomuje čo sa deje, ale túto situáciu sama/ sám pred sebou zapiera. Treba vedieť rozlíšiť manipuláciu a presadzovanie vlastného názora. Ak s vami partner manipuluje, nemyslite na to, aký bol pri zoznámení a aké boli začiatky s ním pekné. Takýto vzťah nemá budúcnosť.

Jeden z partnerov začal piť

Aj alkoholizmus je jeden z dôvodov rozpadu vzťahu. Či už ste vy prepadli alkoholu, alebo váš životný partner, zamyslite sa nad sebou, či je to správne. Takýmto spôsobom si sami ničíte vzťah a potom už bude neskoro ho zachraňovať. Vyhľadajte pomoc. Nehanbite sa za to. Laserové epilácie, plastická chirurgia a ani zväčšenie pŕs vám nepomôže udržať si vzťah.

Jedna rada do života

Ak chcete byť šťastný vo vzťahu, komunikujte s partnerom, nevyhýbajte sa mu, keď sa vyskytne akýkoľvek problém. Partnera nepotrescete neožehlením jeho pánskych košieľ. S partnerom musíte problém riešiť a nie jeho riešenie odkladať donekonečna.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */