Nebuďte jedným z tých, ktorí netrpezlivo čakajú pri poštovej schránke. Vyskúšajte to inak

20. 09 2017 08:45 | PR článok
Netrpezlivo čakáte pri poštovej schránke? Vyskúšajte to inak!
Netrpezlivo čakáte pri poštovej schránke? Vyskúšajte to inak! Foto: Shutterstock.com

Chcete sa zbaviť nepríjemností a nepremeškať ani jednu dôležitú zásielku? Dá sa to veľmi jednoducho vyriešiť...

Aj vám sa denne stáva, že čakáte na zásielku, o ktorej ste avízo dostali už pred niekoľkými dňami? Nie vždy však musí byť na vine poštový doručovateľ, ktorý sa vám niekoľkokrát snažil dovolať. Ak ste pritom stratili lístok, bez ktorého vám zásielku nechcú vydať, problém sa zväčšuje.

Chcete sa zbaviť nepríjemností, ktoré v takýchto prípadoch vznikajú a nepremeškať ani jednu dôležitú zásielku? To všetko a veľa iného sa dá veľmi jednoducho vyriešiť s využitím trvalého pobytu.

Kde získate pobyt bez najmenších problémov?

Samozrejme, že nie je ideálne, ak sa budete vo svojom živote spoliehať len na druhých, no určitá miera zefektívnenia niektorých vecí je vždy vítaná, tak prečo nevyužiť aj takúto ponuku. Ide o evidenčný charakter trvalého alebo prechodného pobytu, ktorý je plne k dispozícii každému občanovi SR vo veku od 18 rokov (mladšie osoby a deti sa prihlasujú s rodičmi). Ak máte problémy s jeho získaním, aj toto je jedna z možností, ktoré sa vám ponúkajú.

Možno ste o tom ani nevedeli, no ani s hľadaním prechodného pobytu to nemusí byť až také jednoduché. Dokonca, ak sa zdržiavate mimo svojho trvalého pobytu viac ako tri mesiace, bolo donedávna vašou povinnosťou nahlásiť nový prechodný pobyt na príslušnom úrade a ohlasovni, a to do 10 dní. Dnes je to len o vašom práve, s ktorým máte viacero výhod.

Nezískali ste súhlas?

Býva to problémom aj pri cestovaní za prácou, kedy sa človek v rámci vzdialenosti od svojho bydliska niekde ubytovať musí. Samozrejme, že možností je naozaj niekoľko, nevýhodou ale zostáva, že človek nemá automaticky nárok na prechodný pobyt, ktorý by ho oprávňoval plnohodnotne využívať všetky služby mesta, v ktorom pracuje a býva.

Taký lekár a zľava na cestovanie by sa vám určite zišli. Bez potvrdeného pobytu v meste však nemáte šancu. Aj z tohto dôvodu sa využíva táto novinka. Označená poštová schránka, ktorá je plná výhod.

Objednajte si online správcu svojej pošty

Základom je, aby ste získali súhlas od majiteľa budovy na udelenie prechodného či trvalého pobytu. Máte problém aj s týmto? Opäť vám dávame do pozornosti možnosť získať trvalý a prechodný pobyt, v ktorom sa nemusíte obávať dokonca ani o svoje súkromie. O každej doručenej zásielke budete vopred informovaní.

Môžete požiadať aj o skenovanie obsahu a odfotenie každej prijatej zásielky. Stačí vyplniť formulár a on-line evidencia doručenej pošty nebola nikdy jednoduchšia a pohodlnejšia, pretože môžete všetko vybaviť aj z vášho mobilu. Bude to vaše nové kontaktné miesto so všetkými výhodami, v ktorom nemusíte mať strach o svoje súkromie.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */