Akým aktivitám sa venovať, keď je vonku zima?

27. 11 2017 08:45 | PR článok
Akým aktivitám sa venovať, keď je vonku zima?
Akým aktivitám sa venovať, keď je vonku zima? Foto: Seocentrum

Ak sa obávate nudy, vyskúšajte tieto aktivity, ktoré odstránia stereotyp, ktorý tak neodmysliteľne patrí k zimnému obdobiu.

Aj sa keď najkrajšie obdobie v roku nezadržateľne blíži, väčšina z nás obdobie zimy nemá rada práve kvôli krátkym dňom, nestabilnému počasiu a nízkym teplotám. Ak sa obávate nudy, vyskúšajte tieto aktivity, ktoré odstránia stereotyp, ktorý tak neodmysliteľne patrí k zimnému obdobiu.

Čítajte knihy

Cez letné mesiace, kedy ste najviac času trávili práve vonku pri vode, v horách, na rodinných pobytoch s deťmi, ste nemali čas na čítanie kníh a relaxovanie. Vyložte si nohy, uvarte si teplý bylinkový čaj, sadnite si do kresla a pustite sa do čítania obľúbených kníh. Zabudnete na všetky problémy a prídete na úplne iné myšlienky. Knihy sú jednoducho balzam na dušu a teraz máte možnosť presvedčiť sa o tom aj vy.

Kúpte si permanentku do fitness centra

Ak nechcete celú zimu preležať na gauči a nechcete pribrať žiaden kilogram naviac, nájdite si a venujte sa nejakej fyzickej aktivite. V tomto období je najideálnejšie cvičenie v športovom centre, kde budete mať k dispozícii viac cvičiacich strojov. Permanentka vám ušetrí peniaze a svojim spôsobom vás aj prinúti chodiť cvičiť a hýbať sa. Menšie „fitko“ si môžete spraviť aj doma v spálni alebo v obývačke, kde budete mať podstatne viac miesta na umiestnenie posilňovacieho stroja. Pozor však dávajte na to, aby ste neobili ešte celkom nový sektorový nábytok.

Choďte sa sánkovať, lyžovať, bobovať

Ak napadne súvislá pokrývka snehu, načo sedieť doma, keď môžete vziať svoje deti a ísť na kopec sánkovať sa, bobovať a lyžovať? Pozor, ak cestujete niekam na lyžovačku, neváhajte nad poistením na lyžovačku. Kedykoľvek si môžete spôsobiť zranenie a práve preto je nevyhnutné, aby ste boli určitým spôsobom krytý. Keď sa však vyberiete na kopec za mesto/ za dedinu, poistenie vôbec riešiť nemusíte.

Nájdite si nové recepty a skúšajte ich

Nielen deti, ale aj dospelí nenávidia stereotyp a ak sa budete nudiť a nebudete vedieť čo so sebou, zapnite si internet, nájdite si nové recepty, poprípade si kúpte novú kuchársku knihu a skúšajte. Do tejto aktivity sa môžu zapojiť muži, ženy, ale aj deti. Spoločne sa nielenže zabavíte, ale pripravíte si aj chutný pokrm. Ak sa však u vás alebo o vašich detí objavia prvé príznaky nepríjemnej intolerancie laktózy, okamžite zájdite k lekárovi, ktorý vám potvrdí intoleranciu laktózy alebo vyvráti, a to všetko na základe výsledkov.

Pozor na výber obuvi

Snažte sa ale čo najviac času tráviť vonku. Nezabúdajte si však obúvať nepremokavé snehule, ktoré vám umožnia chodiť aj vo veľkom snehu bez toho, aby ste mali mokré nohy.

Komentáre ( 0)