Čo robiť, aby si zákazníci vyberali práve vás?

21. 12 2017 08:45 | PR článok
Čo robiť, aby si zákazníci vyberali práve vás?
Čo robiť, aby si zákazníci vyberali práve vás? Foto: Seocentrum

Poradíme vám, ako docieliť, aby si zákazníci vyberali len a len vás!

Začínate podnikať a potrebujete získať nových klientov? Poradíme vám spôsob, ako docieliť to, aby si zákazníci vyberali len a len vás.

Posuňte sa na vyššie pozície vo vyhľadávačoch

Väčšina vašich potenciálnych zákazníkov sa pohybuje vo virtuálnom svete. Ak chcete získať nových zákazníkov, musíte si dať vytvoriť kvalitnú reprezentatívnu web stránku s dobrým obsahom. Čo vám ale zaručene zvýši počet zákazníkov, je optimalizácia pre vyhľadávače. SEO, čiže optimalizácia pre vyhľadávače, vám pomôže dostať sa na popredné miesta vo vyhľadávačoch, čím si vás zákazníci nájdu skôr, ako vašu konkurenciu. Každá SEO agentúra má na svojom webe zverejnený cenník SEO služieb a ak aj nie, telefonický kontakt tam určite nájdete.

Čím vyššie budete vo vyhľadávačoch, tým skôr si vás zákazník nájde a kúpi u vás to, čo potrebuje. Posuňte sa na vyššie pozície vo vyhľadávačoch a zákazníci začnú pribúdať.

Investujte do Facebook reklamy

Sociálna sieť Facebook je veľmi populárna u každej vekovej kategórie. Dnes už len málokto nepozná a nie je registrovaný na tejto azda najznámejšej sociálnej sieti. Ak máte fanpage stránku vašej firmy, okrem toho, že budete dbať o to, aby sa na ňu pridávali kvalitné príspevky, zainvestujte do Facebook reklamy. Obráťte sa na špecialistov na online marketing, ktorí majú skúsenosti s Facebook reklamou. Nezabúdajte na to, že až 2,2 milióna Slovákov využíva pravidelne túto sociálnu sieť. Viete si predstaviť koľko z nich by mohlo byť práve vašimi zákazníkmi?

Prejavte záujem o potreby zákazníkov

Prejavte záujem o potreby zákazníkov a vyjdite im v ústrety. Nezabúdajte, že oni vám tvoria zisk. Keď sa vyskytne nejaký problém, napríklad s reklamáciou, myslite najmä na dobro vášho zákazníka a nepošlite ho kadeľahšie, keď bude mať nejaké námietky. Môžete spolupracovať s call centrom, ktoré vám bude získavať spätnú väzbu a môže oslovovať nových zákazníkov. Odporúčame vám už pri zakladaní spoločnosti uzavrieť spoluprácu s call centrom, ktoré vám pomôže oslovovať potencionálnych zákazníkov a riešiť námietky stálych zákazníkov.

Robievajte súťaže

Slováci milujú súťaže a ak ich budete robievať aj vy, úspech máte zaručený. Ak sa zameriavate na predaj dobrých mobilov Xiaomi a o iné mobilné telefóny, vytvorte súťaž o nejaký produkt z vašej ponuky. Súťaže robievajte pravidelne. Dôležité je však aj prispievať v pravidelných intervaloch príspevky na sociálne siete a na fanpage stránku na Facebooku.

Ak chcete, aby si zákazníci vyberali práve vás, správajte sa k nim férovo, nezavádzajte ich, prinášajte neustále niečo nové a robievajte súťaže na sociálnych sieťach. Vytvorte najlepšie podmienky na prácu v kancelárii a nezabúdajte si kúpiť do zásoby kvalitné lacné tonery, ktoré vás nikdy nenechajú v štichu, keď budete potrebovať náhodou niečo vytlačiť.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */