Tri praktické rady, ktorými sa riaďte pri zariaďovaní bytu

31. 01 2018 08:45 | PR článok
Tri praktické rady, ktorými sa riaďte pri zariaďovaní bytu
Tri praktické rady, ktorými sa riaďte pri zariaďovaní bytu Foto: Seocentrum

Vďaka nim si vytvoríte domov, v ktorom sa aj po niekoľkých desaťročiach budete cítiť naozaj príjemne.

Nedávno ste sa presťahovali, respektíve plánujete sa v blízkej dobe presťahovať do novej nehnuteľnosti a hľadáte inšpirácie, ako si svoj nový domov zariadiť? Skôr, než sa pustíte do zariaďovania vášho nového domova, prečítajte si naše praktické rady, ktorými by ste sa mali riadiť pri zariaďovaní bytu. Vďaka týmto radám si vytvoríte domov, v ktorom sa aj po niekoľkých desaťročiach budete cítiť naozaj príjemne.

1. Nábytok prispôsobujte farebnému prevedeniu podlahy

Ak v byte neplánujete meniť podlahu, určite si farebné prevedenie nábytku prispôsobujte farebnému prevedeniu podlahy tak, aby nábytok s podlahou nesplýval. Ak máte v byte tmavé vinylové podlahy, vyberajte si bledý nábytok. Ak máte v byte bledšiu modernú vinylovú podlahu, vyberajte si skôr tmavší nábytok. Nábytok určite nesmie splývať s podlahou. Ak sa vám predsa len bude páčiť bledý nábytok, ak máte bledú podlahu, alebo naopak tmavý nábytok ak máte tmavú podlahu, na podlahu umiestnite koberec vo výrazných farbách.

2. Klaďte dôraz na výber dekorácií

Aby izby nepôsobili ako jeden veľký chaos, klaďte dôraz na výber dekorácií. Ak si napríklad do obývačky kúpite číre ručne robené krištáľové vázy, nekupujte klasické keramické. Nepôsobilo by to príliš pekne a ich rozdielnosť by vám vždy po príchode do miestnosti bila do očí. Snažte sa zladiť nielen materiálovo, ale aj farebne. Neodporúčame vám vyberať si dekorácie v agresívnych farbách, ako v červenej a fialovej.

3. Na kúpe postele a sedačky nešetrite

Ak vám v byte neostala sedačka a posteľ, ktorú ste doteraz mali, vám už neslúži, tak ako by mala, neodporúčame vám šetriť práve pri ich kúpe. Sedačku vyberajte nielen podľa rozmerov, ale sústreďujte sa najmä na materiál, z ktorého je vyrobená. Kožené sedačky sú pekné, ale nepraktické. Na sedačky z ekokože rovno zabudnite. Tie sa vám po pár rokoch začnú šúpať a narobia vám viac starostí, ako úžitku. Vyberajte si rozmerovo vyhovujúcu sedaciu súpravu od kvalitného výrobcu bez pružín. Takáto sedačka vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa opotrebovala. Keď tak, materiál sedacej súpravy ochránite pomocou kvalitnej deky.

Čo sa týka postele, odporúčame vám vyberať si skôr pevnejšiu masívnu posteľ, ktorá je vyrobená z poctivého kvalitného dreva. Odporúčame vám vyberať si menšie firmy, ktoré sa zameriavajú na výrobu a predaj masívnych postelí. Tie vám predajú síce o čosi drahšie, ale zato oveľa kvalitnejšie postele. Farebné prevedenie postele prispôsobujte komode, resp. nábytku v spálni. Ak vám v spálni ostáva nábytok a chcete ho trošku zmodernizovať, odporúčame vám vymeniť staré kovania na nábytku za nové modernejšie a hlavne krajšie nábytkové kovania.

Niekedy sa oplatí priplatiť si

Ak chcete mať moderne zariadený byt, zvážte, či sa vám neoplatí investovať viac peňazí do kvalitnejšieho zariadenia domácnosti. Namiesto lacného nekvalitného riadu do kuchyne vám odporúčame kupovať titánové hrnce, ktoré sú oveľa kvalitnejšie a hlavne zdravšie.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Tipy a triky' */