TOP zaujímavosti o ostrove Sardínia

20. 02 2018 08:45 | PR článok
TOP zaujímavosti o ostrove Sardínia
TOP zaujímavosti o ostrove Sardínia Foto: Seocentrum

Prečítajte si pár zaujímavých informácii o tomto ostrove, ktorý milujú aj hollywoodske hviezdy.

Ak práve pozeráte ponuky letných dovoleniek a hľadáte ideálnu pre vás i vašich blízkych, odporúčame vám ostrov Sardínia. O Sardínii je známe, že má krásne azúrovo modré more a práve preto sa jej hovorí aj „Karibik Stredomoria“. Prečítajte si pár zaujímavých informácii o tomto ostrove, ktorý milujú aj hollywoodske hviezdy.

Ostrov bez diaľnic

Sardínia patrí Taliansku a ak by ste chceli na nej nájsť diaľnice, hľadali by ste ich márne. Sardínia ako ostrov patriaci Taliansku nemá ani jeden kilometer diaľnic. Zjavne sa obávate, že vám cesta z jedného konca ostrova na druhý bude trvať dlho. Nemusíte sa však báť, cesta bude trvať síce o čosi dlhšie, ale zato budete mať čo obdivovať. Kľukaté cesty, vysoké kopce a krásne prírodné bohatstvo vás cestou určite nadchne a ani sa nenazdáte a budete v cieli.

Krásne prírodné bohatstvo a historické pamiatky

Sardínia sa môže pochváliť rozmanitým pobrežím. Nachádzajú sa tu rôzne jaskynné previsy a pláže so zlatým pieskom. Práve na Sardínii môžete dokonca nájsť jeden z najvyšších útesov v Európe. Tento útes sa volá Punta Cristallo. Nachádza sa pri meste Alghero a je vysoký približne 300 m.n.m. Hovorí sa, že práve na Sardínii bola kedysi bájna Atlandída.

Nájdete tu množstvo krásnych koralových útesov a azda v každom mestečku nájdete malé lokálne obchodíky, v ktorých sa predávajú krásne šperky vyrobené práve z koralov.

Na pobreží budete mať možnosť vidieť krásne majáky, ale aj zvláštne hladké skaly, ktoré získali svoj tvar práve vďaka silnému vetru.

Odporúčame vám navštíviť Grotte di Nereo. Je to najväčší jaskynný komplex v Stredozemnom mori. Ak sa rozhodnete prebádať skalnaté pobrežie, odporúčame vám obuť si pevnejšiu obuv, napríklad také topánky Geox. Majú pevnejšiu podrážku.

Zaujímavosťou sú aj zvláštne útvary, tzv. nuraghi. Odborníci stále nevedia, načo tieto zvláštne kruhovité stavby slúžili. Nájsť ich môžete v každom menšom mestečku a ich vznik sa datuje do obdobia 900 až 1800 rokov pred Kristom. Ak si chcete pozrieť tieto nuraghi, oblečte sa skôr športovo a dlhé šaty si nechajte skôr na podvečernú prechádzku po pláži.

Miestne špeciality

Na Sardínii máte možnosť stretnúť zvláštnych somárov- albínov. Čo sa týka miestnych špecialít, Sardínčania milujú grilované mäso, morské plody, ale aj syry. Dokonca budete mať možnosť okoštovať miestny syr plný živých červíkov!

Sardíniu milujú aj rôzne hollywodske hviezdy. Vlastnia vily na Smaragdovom pobreží (Costa Smeralda), ktoré ste mali možnosť vidieť aj vo filme o slávnom britskom agentovi Jamesovi Bondovi. Nachádza sa neďaleko letiska Olbia, čiže ak plánujete ísť práve sem, ubytovanie budete mať „takmer za rohom“.

Určite vás zaujíma, prečo sú ceny za dovolenku na Sardínii vyššie ako ceny za dovolenku napríklad v Taliansku. Na Sardínii bol prijatý zákon, ktorý stanovil maximálnu možnú výšku ubytovacích zariadení. Preto na Sardínii nenájdete žiadne veľké hotelové komplexy, mnohými nazývané aj „betónové džungle“.

Sardínia patrí k najslnečnejším dovolenkovým destináciám. Prší tam len zriedkavo. Na oknách nájdete siete proti hmyzu, v uliciach vždy usmievavých domácich, ktorí ako Taliani, nevedia ani slovko po anglicky, ale rukami-nohami sa s nimi určite dohovoríte.

Sardínia je skutočným rajom na Zemi. Ak chcete zažiť naozaj krásnu dovolenku, jednoznačne vám odporúčame práve tento ostrov v Stredozemnom mori.

Komentáre ( 0)