10. 10 2016 13:50 | Tlačová správa

Tvoja tvár znie povedome víťazom nedeľného večera s rekordnou sledovanosťou!

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa stalo Počasie, výborne sa darilo aj Televíznym novinám.

Tvoja tvár znie povedome
Tvoja tvár znie povedome Foto: TV Markíza

Množstvo obľúbených osobností, jedinečné tanečné i spevácke výkony a skvelá zábava pritiahli v nedeľu, 9. októbra 2016, väčšinu divákov k obrazovkám televízie Markíza. Šiesta premiérová epizóda zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome zaznamenala v rámci svojej aktuálnej druhej série rekordné výsledky sledovanosti.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 sa Tvoja tvár znie povedome stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa s doposiaľ najvyšším ratingom série 12,1 % a vysoko nadpriemerným trhovým podielom 34,7 %. Nenechalo si ju ujsť celkovo 588-tisíc divákov starších ako 12 rokov a aj v tejto širšej cieľovej skupine išlo o doposiaľ najlepší výsledok v rámci druhej série.

Vynikajúcu zábavu, korunovanú víťazstvom herečky a speváčky Mirky Partlovej za brilantné stvárnenie piesne Chandelier austrálskej speváčky a skladateľky známej ako Sia, si obzvlášť vychutnali mladé ženy 15-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 51,2 %.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v nedeľu v oboch hlavných cieľových skupinách stalo Počasie (rating 12,4 %/share 32,8 % v 12-54), ktoré si pozrelo 685-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Výborne sa darilo aj hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny (rating 11,7 %/share 32,8 % v 12-54) so 673-tisíc divákmi pri obrazovkách (12+).

Skupina Markíza ovládla najvyššie priečky aj v rebríčku sledovanosti menších staníc - na Doma najviac zabodoval popoludňajší romantický film Rosamunde Pilcherová: Nový začiatok (rating 2,2 %/share 9,8 % v 12-54) a na Dajto druhý diel z kultovej sci-fi trilógie Matrix Reloaded (rating 1,8 %/share 5,0 % v 12-54).


Dáta sú analyzované v meraní LIVE + VOSDAL (Viewing On Same Day As Life) – analýza živého vysielania spojená s oneskorenou sledovanosťou prehranou v ten istý deň ako živé vysielanie.


PR oddelenie skupiny Markíza


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?