01. 02 2017 10:05 | Tlačová správa

Skupina Markíza zostáva lídrom na slovenskom televíznom trhu aj v januári

Skupina Markíza bola počas prvého mesiaca najsledovanejšou televíznou skupinou 17 z 31 dní.

skupina Markíza
skupina Markíza Foto: TV Markíza

Skupina Markíza so stanicami Markíza, Doma a Dajto bola v januári 2017 celodenne v obchodnej cieľovej skupine 12-54 trhovým lídrom aj napriek odchodu z terestriálnej distribúcie, ktorý sa uskutočnil začiatkom tohto roka. Počas prvého mesiaca bola najsledovanejšou televíznou skupinou 17 z 31 dní.


Na základe údajov o sledovanosti PMT bola skupina Markíza v januári 2017 jednoznačnou jednotkou na trhu v rámci svojho distribučného priestoru, t.j. v domácnostiach, ktoré sledujú televíziu prostredníctvom káblového a satelitného príjmu – rovnako celodenne ako aj v prime-time.

„Je to pre nás jednoznačný dôkaz, že diváci oceňujú našu programovú ponuku,“ hovorí Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.


Skupina Markíza ako celodenný trhový líder počas januára 2017

Po odchode z DVB-T je sledovanosť skupiny Markíza - v rámci vzorky zahŕňajúcej všetky domácnosti, vrátane tých, ktoré sledujú televíziu len prostredníctvom terestriálneho vysielania – nižšia, ale tieto údaje o divákoch sú momentálne ovplyvnené technickými kritériami.


Zmeny prijímania televízneho signálu sa v súčasnom meraní neodrážajú

Na základe informácií od operátorov a monitorovania panelu TNS už približne 54-tisíc domácností (čo predstavuje asi 27 % spomedzi všetkých zákazníkov, ktorí sledovali televíziu výlučne prostredníctvom terestriálneho vysielania) počas niekoľkých uplynulých týždňov zmenili spôsob prijímania signálu.

Vývoj situácie v rámci domácností sa doposiaľ v štruktúre TNS panelu neodrazil. Návrh, ako by táto úprava mala byť uskutočnená, musí byť ešte schválený PMT. Znamená to, že zmena sa v paneli odrazí s oneskorením.

„Veríme, že diskusia akcionárov PMT bude konštruktívna a pozitívna, takže zmena na úrovni DVB-T sa v rámci TNS panelu prejaví v dohľadnej dobe, plynulo a promptne,“ povedal Florian Skala, obchodný riaditeľ skupiny Markíza.


PR oddelenie skupiny Markíza


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?