17. 03 2016 14:45 | Ľudmila Ráceková

Zlato: Česko Slovenská SuperStar najlepšia v Európe!

Spevácka šou sa konala na najlepšej scéne v Európe.

SuperStar - scéna
SuperStar - scéna Foto: TV Markíza

V utorok boli v Barcelone vyhlásení víťazi súťaže Promax BDE Europe Awards. Set dizajn speváckej šou SuperStar získal prvé miesto v sekcii najlepších scénografických projektov! Autorom tohto víťazného set dizajnu je skvelý slovenský architekt Jaroslav Holota. Set dizajn pre SuperStar je spoločným projektom TV Markíza a TV Nova.

Na výrobu veľkolepej scény SuperStar o rozmeroch 32 x 16 metrov, ktorej inštalácie trvala 50 ľuďom celý mesiac, bolo použitých 30 ton dreva, 50 ton železa a 40 km káblov. Osvetlenie zaisťovalo 400 svetiel a otočná svetelná konštrukcia, tzv. Parasol Systems Star. Celej scéne dominoval 40 metrov široká a 10 metrov vysoká LED stena. V priebehu prenosov bola tiež použitá široká škála pyrotechnických efektov – ohňov, ohnivých fontán, či plazivého dymu.

 

A čo hovorí na zlaté víťazstvo Jaroslav Holota? „Toto ocenenie nie je zásluha jedného človeka, dôležití sú ľudia, s ktorými na projekte pracujete, musia byť všetci v tíme na spoločnej vlne, aby sa tok myšlienok nezastavil. Vždy je to o kolektíve, o celkovom nastavení a atmosfére pri práci. Ďakujem preto všetkým, ktorí sa na projekte spolupodieľali,“ dodáva úspešný architekt.

Jaroslav Holota
Foto: TV Markíza
 

Jaroslav Holota sa zároveň podieľal na redizajne spravodajských štúdií na Slovensku a v Česku. V roku 2012 redizajnoval ateliérové priestory seriálu Ordinácia v ružovej záhrade, o rok neskôr vynovil v Markíze časť štúdia, z ktorého ste mohli sledovať komentátorské prenosy poslednej olympiády, pretekov F1, či MS v hokeji. Z tohto miesta sa vám každé ráno prihovárajú aj redaktori spravodajstva z ranného vysielania Teleráno. Jaroslav Holota je  tiež autorom dizajnu aktuálnych projektov Chart Show a Hra o Niké. 

Prečítajte si aj:

Barbora Hazuchová zverejnila prvý singel. Sledujte aj oficiálny videoklip k pesničke Deň novou. Klikajte sem!

Známe tváre zostarli o tridsať rokov. Všetko vďaka šikovným grafikom. Ako bude vyzerať Viktor Vincze na dôchodku?

Premena zo šou Tvoja tvár znie povedome v predstihu. Kto bude imitovať Paľa Haberu a oblečie si jeho legendárne šortky?

Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?