Zlatica Puškárová opäť pomáha! Aj so synom Leonardom!

22. 11 2013 10:00 | Bratislava, Narcis
Zlatica Puškárová, syn Leonard
Zlatica Puškárová, syn Leonard

Zároveň vyzýva: Ukážme, že máme srdce!

Tvárou kampane "Ukážme, že máme srdce" je už po druhýkrát Zlatica Puškárová. Iste si pamätáte minulú kampaň, kde sa fotografovala s africkým chlapčekom, ktorý sa zhodou okolností volá rovnako ako jej vlastný syn - Leonard. V tohtoročnej kampani sa fotografovala už s vlastným synom. „Je mi cťou, že už po druhýkrát môžem byť tvárou charitatívnej kampane, a zároveň pomôcť dobrej veci. Sama som matkou a viem, čo znamená materinská láska. Dnes už je jasné, že prostredníctvom tejto kampane sa podarilo zachrániť tisícky životov, a to je ten najlepší pocit,“ povedala Zlatica Puškárová. Vyzvala zároveň mamičky, aby v rámci svojich možností projekt podporili. Pri kúpe každého jedného balenia plienok Pampers v sieti predajní COOP Jednota na celom Slovensku, totiž poputujú do chudobných krajín Afriky a Ázie dve vakcíny, ktoré pomôžu zachrániť mnohé životy.

 

Výkonný riaditeľ UNICEF Slovensko Miroslav Kaňa hovorí o výraznej pomoci. „Vďaka dlhodobej práci UNICEF, Svetovej zdravotníckej organizácii a našich partnerov na celom svete klesol za ostatných 20 rokov výskyt smrteľného tetanu u novorodencov o viac ako 90%. To je obrovský posun vpred a státisíce životov zachránených každý rok. Na novorodenecký tetanus však stále zomiera každý jeden deň takmer 160 detí. Tetanus je stále reálnou hrozbou pre matky a ich deti v 30 krajinách Afriky a Ázie. Vakcína proti tetanu ich však má moc ochrániť. Patrí medzi najúčinnejšie nástroje, ako zabrániť bolestivej smrti v dôsledku tohto závažného ochorenia.“
V rámci prvej vlny spoločnej charitatívnej kampane „Ukážme, že máme srdce“ za účasti ambasádorky projektu Zlatice Puškárovej vo februári a marci 2013 pomohli Slováci vyzbierať prostriedky na nákup 81 965 vakcín proti novorodeneckému tetanu pre deti v chudobných krajinách. Vďaka globálnej spolupráci UNICEF a Pampers od roku 2006 sa podarilo eliminovať tetanus v 10 krajinách. Prostriedky z kampane pomôžu ďalej bojovať s tetanom v 26 krajinách.

 

  


Komentáre (0)