Najlepší budúci novinári si prevzali ocenenie Štúrovo pero

29. 04 2014 17:24 |
Štúrovo pero, Matthias Settele, Tibor Mattyašovský, Patrik Herman
Štúrovo pero, Matthias Settele, Tibor Mattyašovský, Patrik Herman
Štúrovo pero
Štúrovo pero, Patrik Herman
Štúrovo pero, Patrik Herman

Televízia Markíza a jej nadácia nemohli chýbať!

Aj redaktori a novinári televízie Markíza nejako začínali. Mnohí z nich vyštudovali žurnalistiku, politológiu, právo či masmediálnu komunikáciu. Mnohí písali či nakrúcali reportáže už počas študentských čias a postupne sa profilovali na vynikajúcich redaktorov. Možno aj preto v snahe podporiť novinárske talenty televízia Markíza ako jeden z hlavných vyhlasovateľov súťaže Štúrovo pero už po pätnástykrát udelilo osobitné ocenenia, ktorými odmeňuje úsilie tých študentských periodík, ktoré sa blížia k špičke stredoškolských časopisov na Slovensku.

Štúrovo pero je novinárska súťaž, ktorá prebieha v štyroch kategóriách - stredoškolské a vysokoškolské časopisy, novinové príspevky stredoškolákov a vysokoškolákov. Na tohtoročnom odovzdávaní Štúrovho pera sa zúčastnili najlepší stredoškolskí a vysokoškolskí novinári. Akciu už dlhé roky podporuje aj televízia Markíza a jej nadácia. Pozvanie prijali aj generálny riaditeľ Markízy Mathiass Settele a šéf centra spravodajstva a publicistiky Tibor Mattyašovský.

Televízia Markíza tento rok udelila osobitné ocenenia 12-tim časopisom, ktoré podľa ich kvality a úrovne zaradila medzi laureátov Ceny Televízie Markíza 3., 2. a 1. stupňa, pričom 1.stupeň je ocenením najvyšším. Všetky ceny sú spojené s finančnou prémiou.

 


Na základe rozhodnutia odbornej poroty Televízia Markíza udeľuje Cenu Televízie Markíza 3. stupňa spojenú s finančnou prémiou 35 € časopisom:
SOS, Gymnázium Janka Jesenského, Bánovce nad Bebravou
UCHO, Gymnázium, Trebišov
KANÁL, Gymnázium Antona
Bernoláka, Námestovo
HS HOMO STUDIOSUS, Gymnázium, Poštová ulica, Košice

Na základe rozhodnutia odbornej poroty Televízia Markíza udeľuje Cenu Televízie Markíza 2.  stupňa spojenú s finančnou prémiou 65 € časopisom:
ŠTUDENTSKÉ POHĽADY, Stredná odborná ško
la, Ostrovského ulica, Košice
GYMLET, Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin
QUO VADIS, Gymnázium sv. košických mučeníkov, Košice
KOCKY, Gymnázium Pavla Horova, Michalovce

Na základe rozhodnutia odbornej poroty Televízia Markíza udeľuje Cenu Televízie Markíza 1. stupňa spojenú s finančnou prémiou 100 € časopisom:
NOVÝ BLESK, Športové gymnázium Jozefa Herdu, Trnava
S3GA, Spojená škola, Nitra
GAUDEAMUS, Spojená škola, Hattalova ulica, Nižná
GYMPLOVINY, Gymnázium Terézie Vansovej, Stará Ľubovňa