Spravodajstvo Markízy patrí roky k najdôveryhodnejšiemu

25. 04 2016 13:55 | Martina Štefanková
Markíza - spravodajstvo
Markíza - spravodajstvo Foto: TV Markíza

Sme vám za vašu priazeň vďační!

Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo? Už celé roky odpovedá väčšina oslovených respondentov na otázku spoločnosti Median SK jednoznačne – Markíza. Ako redaktori, tak aj moderátori dbajú na to, aby spravodajstvo, ktoré prinášajú, bolo vyvážené a postavené na preverených faktoch.

Markíza - spravodajstvo
Foto: TV Markíza
 

Markíza - spravodajstvo
Foto: TV Markíza
 

Pri tejto náročnej spravodajskej práci je veľmi dôležité získavať informácie z dobre overených zdrojov. Šéf Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča, ako dlhoročný bývalý novinár vie, o čom hovorí: „Žijeme v dobe, kedy je vďaka internetu a rôznym sociálnym sieťam k dispozícii stále viac a viac informácií a o to ťažšie je pre novinára vyznať sa v tejto spleti údajov. Najmä virtuálnym svetom sa šíri množstvo konšpiračných teórií a falošných informácií, ktorým sú ľudia schopní veriť. Preto je dôležité, aby redaktori dokázali takéto „fakty“ selektovať a pracovať iba s podloženými dôkazmi. A aj preto je veľmi dôležité, aby mal novinár informácie overené z viacerých zdrojov.“
Henrich Krejča
Foto: TV Markíza
 

O transparentnosť spravodajských informácií v hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny, záleží aj samotnej Markíze. „Je dôležité, aby sme boli objektívni, aby informácie, ktoré každý večer divákom ponúkame, boli overené a podložené, aby naši diváci nemuseli potom hľadať pravdu ešte niekde inde. Iba takto nám ostanú diváci aj naďalej verní,“ dodáva Krejča, pre ktorého je relevantnosť správ veľmi dôležitá.
 

 


V šou MasterChef naposledy tiekli slzy. Jedna Lenka zostala, druhá musela súťaž opustiť!

Lukáš Adamec nám ukázal maskérňu šou Tvoja tvár znie povedome a odhalil to, čo ešte malo zostať tajomstvom. Viac informácií nájdete TU.

Na Farme sa zjavila víla. Prišla s kvetmi vo vlasoch a oblými krivkami pobláznila hlavy mužského osadenstva.