Jedenásť nových prípadov: Dve deti aj sekretárka na košickej policajnej stanici

13. 03 2020 14:48 , článok bol aktualizovaný 14. 03 2020 10:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku.
Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku. Foto: TV Markíza

Priestory obvodného oddelenie Košice - Staré Mesto už vydezinfikovali a viac ako 30 policajtom odobrali vzorky.

V piatok popoludní pribudli na Slovensku ďalšie dva pozitívne prípady. Za jeden deň sa tak zvýšil počet nakazených novým koronavírusom o 11 na celkových 32 prípadov. Medzi nakazenými sú aj dvaja malí chlapci.

Medzi poslednými potvrdenými sú dvaja muži. Jeden bol vyšetrený v nemocnici v Trnave a je v domácej izolácii. Druhý je hospitalizovaný v nemocnici F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici.

"Ide o prvého pozitívneho pacienta v Banskej Bystrici. Jeho stav je stabilizovaný, priebeh ochorenia je v tomto čase ľahký. Muž je izolovaný, stará sa o neho vyhradený personál, ktorý k nemu pristupuje v ochrannom odeve. Pracoval v Taliansku," uvádza nemocnica.

Chlapci, ktorí boli v piatok potvrdení skôr popoludní, majú asi dva roky, respektíve rovnaký rok narodenia - 2018. Jeden bol vyšetrovaný v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Ako informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová v sobotu dopoludnia, pacient sa už nachádza v domácej izolácii.

Podľa prvotnej správy mal ležať na Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave, ministerstvo zdravotníctva neskôr túto informáciu spresnilo.

Druhého chlapca vyšetrili v Univerzitnej nemocnici v Martine a momentálne sa taktiež nachádza v domácej izolácii.

Z dospelých pacientov je jedna žena hospitalizovaná v nemocnici v Martine. Tu bola vyšetrená aj ďalšia žena a dvaja muži, ktorí sú taktiež v domácej karanténe.

Dvaja muži z Bratislavy a jedna žena z Košíc sa nachádzajú v domácej izolácii.

Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku.
Foto: TV Markíza
 

Pacientka v Košiciach, u ktorej testy v piatok potvrdili nákazu novým koronavírusom, je v domácej izolácii a priebeh ochorenia COVID-19 je ľahký, bez komplikácií. Informovala o tom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

„Ide o ženu v strednom veku, ktorá sa pravdepodobne nakazila od svojho syna žijúceho v zahraničí,“ uviedla s tým, že jej nasadili symptomatickú liečbu.

Podľa informácií TV Markíza, ktoré potvrdil krajský policajný riaditeľ Radoslav Fedor, ide o sekretárku na obvodnom odelení v košickom Starom meste. Priestory stanice ako aj autá vydezinfikovali. Minimálne 35 policajtom odobrali vzorky na testovanie a v súčasnosti sa pripravuje záložný tím, ktorý ich v núdzovom prípade nahradí.

Doposiaľ sú v Košiciach potvrdené tri prípady nákazy. Od soboty (7. 3.) je v UNLP Košice hospitalizovaný 26-ročný pacient, ktorý sa nakazil pravdepodobne vo Francúzsku.

„Jeho stav sa stále zlepšuje, už je bez zvýšenej telesnej teploty,“ dodala Vaněková.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

Komentáre (0)