Koniec gigantu: Firma, ktorá bola na čele digitálnej revolúcie, už nebude vyrábať fotoaparáty

25. 06 2020 23:15 | TVnoviny.sk
Ilustračný záber
Ilustračný záber Foto: Shutterstock / Cavan-Images

Smartfónmi zahltený trh však spôsobil firmám vyrábajúcim klasické fotoaparáty obrovské straty.

Technologická spoločnosť Olympus ohlásila koniec výroby fotoaparátov. Osemdesiatštyriročná tradícia japonskej firmy ale nekončí definitívne, informuje CNN. Gigant predáva divíziu fotoaparátov spoločnosti Japan Industrial Partners, pod ktorú spadá aj dcérska spoločnosť Vaio.

Olympus, ktorého väčšina príjmov pochádza z predaja zdravotníckych zariadení, začal s výrobou fotoaparátov pre bežných užívateľov ešte v roku 1936. Svoj prvý digitálny fotoaparát predstavili v roku 1996. Spolu s konkurenčnými značkami Kodak a Fujifilm vtedy zaviedli revolúciu v oblasti digitálnych fotoaparátov so systémom výmenných šošoviek.

Smartfónmi zahltený trh však spôsobil firmám vyrábajúcim klasické fotoaparáty obrovské straty. Tým sa v posledných rokoch nevyhol ani Olympus. Divízia venujúca sa práve fotoaparátom zaznamenala v uplynulých troch rokov obrovské straty, a to aj po pokusoch o reštrukturalizáciu.

Dohoda medzi Olympusom a Japan Industrial Partners by sa mala uzavrieť v septembri tohto roka. Za akú sumu Olympus odpredá celú divíziu, zatiaľ nie je známe. Nový vlastník sa zaviazal, že bude aj naďalej vyvíjať existujúce technológie spoločnosti Olympus. Či budú fotoaparáty naďalej predávané pod značkou Olympus, neuviedli.

Komentáre (0)