Matke zrušili vyšetrenia pre koronavírus. Potom jej cez internet oznámili, že má pol roka života

26. 11 2020 16:05 | LONDÝN/jh
Kimberley Ecclesová má agresívny druh rakoviny
Kimberley Ecclesová má agresívny druh rakoviny Foto: gofundme.com

Diagnostikovali jej agresívny druh rakoviny.

Mladá matka z Británie má väčšie zdravotné problémy ako koronavírus. Práve kvôli nemu jej zrušili tri dôležité vyšetrenia, ktoré mala absolvovať pre hrčku, ktorá ju trápila na vnútornej strane líca. Keď sa konečne dostala k lekárovi, výsledky testov jej oznámil online cez komunikačnú aplikáciu ZOOM. Diagnóza ju šokovala. Zistili jej agresívny druh rakoviny a zostáva jej približne pol roka života, uviedol Daily Mail.

Rabdomyosarkóm je zhubný nádor vychádzajúci z priečne pruhovanej svaloviny. Je veľmi agresívny a vyskytuje sa najmä u detí. Môže sa objaviť kdekoľvek na tele, najčastejšie na oblasti krku, hlavy a na končatinách. Liečba zahrňuje chirurgické odstránenie nádoru, chemoterapiu a ožarovanie. Kombináciou týchto prístupov k liečbe je možné vyliečiť 70 percent pacientov, ak je ochorenie rýchlo diagnostikované.

"I have been given a one per cent chance of survival and told I have around six months to live."

Uverejnil používateľ The Sun Streda 25. novembra 2020

V prípade Kimberley Ecclesovej (23) z mesta Leyland ale ide o veľmi agresívny druh a navyše jej ho diagnostikovali neskoro. Tri dôležité lekárske vyšetrenia jej prekladali pre koronavírus a opatrenia v nemocnici. V aguste sa dozvedela zdrvujúcu sprácu. Bohužiaľ, bola pri tom aj jej 7-ročná dcéra.

„Mám údajne iba jednopercentnú šancu na prežitie. Povedali mi, že mám asi šesť mesiacov života," uviedla pre britské médiá. „Stále rozmýšľam nad tým, či by som mala väčšiu šancu, keby neprišla pandémia koronavírusu a ochorenie by mi diagnostikovali skôr," dodala.

Kimberley sa ale odmieta vzdať bez boja. Kvôli priateľovi Darrenovi (24) a dcére Mayi chce vyskúšať liečbu v USA. Založili na internete zbierku, kde jej ľudia posielajú peniaze v nádeji, že jej pomôžu vyliečiť sa.

„Nebudem písať zoznam mojich posledných želaní. Chcem byť pri tom, ako bude moja dcéra rásť, vydá sa a bude žiť krásny život."

Komentáre (0)