Senior dostal šesťnásobnú dávku vakcíny. Lekár sa mu priznal, že Pfizer dovtedy nepoužil

16. 05 2021 11:52 | SZOMBATHELY/rd
Lekár naťahuje injekčnou striekačkou z ampulky vakcínu proti ochoreniu COVID-10 od spoločností Pfizer/BioNTech
Lekár naťahuje injekčnou striekačkou z ampulky vakcínu proti ochoreniu COVID-10 od spoločností Pfizer/BioNTech Foto: TASR/AP Photo/Mary Altaffer

Praktik zistil, že mu dal príliš veľkú dávku, až keď prišli do ordinácie ďalší objednaní pacienti a on už pre nich nemal vakcínu.

Nedávno sme vás informovali o tom, že 23-ročná žena dostala v Taliansku šesťnásobnú dávku vakcíny proti novému koronavírusu od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Niečo podobné sa teraz stalo aj v susednom Maďarsku. Ako píše portál Vaol, 69-ročnému Lászlóvi Szakácsovi z mesta Szombathely na západe krajiny ju podal jeho praktický lekár.

„Lekár mi pred očkovaním povedal, že Pfizer ešte nepoužíval a pravdepodobne preto omylom do injekčnej striekačky natiahol omnoho väčšiu dávku vakcíny,“ povedal dôchodca.

„Lekár zistil, že mi dal príliš veľkú dávku, až keď prišli do ordinácie ďalší objednaní pacienti a on už pre nich nemal vakcínu,“ dodal Szakács.

Pre istotu si ho nechali jeden deň v nemocnici na pozorovaní, okrem mierne zvýšenej teploty, vysokého tlaku a bolesti hlavy našťastie nemal vážnejšie zdravotné problémy.

„V nemocnici to brali s humorom a povedali mi, že som chránený proti covidu na päť až šesť rokov,“ vtipkoval senior.

V Maďarsku očkujú aj praktici, okrem registrovaných vakcín v Európskej únii tam používajú aj ruské alebo čínske očkovacie látky.

Komentáre (0)