• TV Markíza
  • Kia Connect: Služba, ktorá vám spríjemní každodenný život s autom

Kia Connect: Služba, ktorá vám spríjemní každodenný život s autom

Kia Connect: Služba, ktorá vám spríjemní každodenný život s autom

Mali ste niekedy pocit, že snáď na všetko existuje nejaká aplikácia? Autá Kia nie sú výnimkou, pomocou aplikácie dokážete zistiť rôzne prevádzkové informácie, ovládať niektoré ich funkcie a zjednodušiť si cestovanie aj každodenný život s autom. Pozrite si, čo všetko služba Kia Connect ponúka.

Komplexný systém s množstvom funkcií

Služba Kia Connect nie je iba aplikácia. Ide o komplexný „ekosystém“, ktorý zahŕňa prepojenie auta s vaším smartfónom, ale aj služby poskytované automobilkou Kia.

Celá služba beží na cloudovom systéme, v rámci ktorého auto aj smartfón komunikujú so vzdialeným serverom v dátovom centre.

Predaj áut so službou Kia Connect nie je žiadnou novinkou. Podporujú ju všetky súčasné autá Kia, ale aj niektoré staršie. To, aké funkcie budete mať dostupné však závisí od daného modelu, jeho roku výroby, funkcií a verzie softvéru.

Práve automatická aktualizácia softvéru je jednou z funkcií služby. Môže pridať autu nové funkcie, aktualizovať mapové podklady v navigácii či opraviť softvérové chyby auta. Všetko prebieha na diaľku cez internet, bez potreby návštevy servisu. Takéto aktualizácie sa nazývajú skratkou OTA z anglického Over the air – prenos vzduchom.

Zistite stav auta a ovládajte ho na diaľku

KIA ev3 gtline
KIA ev3 gtline  |  FOTO:  KIA

Zabudli ste zamknúť? Nechali ste otvorené okno? Už nemusíte chodiť k autu, aby ste to zistili. Môžete si to jednoducho overiť v aplikácii. Smartfón vás na otvorené auto alebo okná sám upozorní cez notifikáciu. Tú vám auto zašle aj keď sa spustí alarm alebo nastanú iné dôležité udalosti.

A zamknúť môžete tiež na diaľku. Žiadne šliapanie k autu či schádzanie z horných poschodí bytovky, stačí jeden dotyk na obrazovke smartfónu.

Rovnako si môžete preveriť napríklad stav nádrže pri aute so spaľovací motorom či stav nabitia batérie v prípade elektromobilu alebo hybridu. Aplikácia vám zobrazí aj ďalšie prevádzkové stavy a parametre ako napríklad osvetlenie, vnútorná teplota či stav jednotlivých funkcií.

Na diaľku môžete auto aj naštartovať. Ak máte elektromobil alebo plug-in hybrid, môžete si bez štartovania spustiť aj klimatizáciu a kabínu si nechať vychladiť na príjemnú teplotu skôr, než vyrazíte na slnkom rozpálené letné cesty. Klimatizácia totiž funguje z batérie, ktorá auto poháňa.

Spríjemnite si každodenný život

Funkcie auta môžete ovládať hlasovými pokynmi, čo je nielen jednoduchšie, ale aj bezpečnejšie. Budete sa totiž môcť plne sústrediť na jazdu namiesto hľadania príslušných ovládacích prvkov.

Odteraz nemusíte mať pri sebe kľúče. Stačí, ak si aktivujete funkciu Smart card key a vaša Kia sa odomkne sama, akonáhle budete pri nej (rovnako, ako keby ste mali kľúč s bezkľúčovým odomykaním).

Priamo v smartfóne si môžete naplánovať trasu a jedným dotykom ju odoslať do navigačného systému auta. Navigácie sú natoľko prepojené, že keď na konci trasy vystúpite z auta, smartfón vás bude navigovať pešo až do žiadanej lokality, ktorá nie je prístupná autom.

Služba Kia Connect
Služba Kia Connect  |  FOTO:  KIA

Radi šetríte? Potom vás potešia aj aktuálne ceny paliva na najbližších čerpacích staniciach. V prípade elektromobilov vám s plánovaním trasy pomôžu aj informácie o nabíjačkách. Nabíjanie navigácia automaticky zahrnie do trasy a na jeho potrebu vás včas upozorní.

Ak máte radi dáta a štatistiky, môžete si v smartfóne prezerať prejdené trasy a údaje z nich vrátane priemernej rýchlosti, vzdialenosti a času.

Na parkoviskách pri obchodných domov oceníte funkciu Nájdi moje auto. Tá vám na displeji zobrazí polohu vášho auta a vy tak nebudete po celý čas musieť myslieť na to, kde ste zaparkovali.

Príjemným bonusom sú aj komfortné funkcie ako streamovanie hudby, kalendár, predpoveď počasia či informácie o športových výsledkoch.

Kia Connect vám skrátka poskytne mnoho funkcií na spríjemnenie ciest aj každodenného života s autom. Ak neveríte, testovacia jazda vás presvedčí. Nie je nič jednoduchšie než navštíviť predajcu Kia a dohodnúť si ju.

 

Najnovšie videá