Špunti na vodě

08. 02 2020 08:10 | www.markiza.sk
Špunti na vodě
Špunti na vodě Foto: Bioscop

Keď sa traja podarení oteckovia vyberú s deťmi na dobrodružnú výpravu, platí len jedno pravidlo... Udržať hlavu nad vodou!

(Špunti na vodě, Rodinná komédia, 82', ČR, 2017, Stereo, HD)
Réžia: Jiří Chlumský
Hrajú: Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jana Kvantiková, Filip Antonio, Antonín Holoubek, Viktor Antonio, Karolína Morschlová, Karolína Kočí, Nelly Řehořová, Kateřina Coufalová, Karel Jirák, Filip Březina, Ján Jackuliak, Dana Syslová, Arnošt Goldflam


Keď na oslavu zlatej svadby rodičov Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) priletí z Kanady ich bratranec Ondra (Pavel Liška), bratom napadne, že najlepšie bude vyraziť za rodičmi na kanoe len v trojici, ako za starých dobrých čias. Lenže od ich spoločných spanilých jázd v mladosti sa mnohé zmenilo. Tak napríklad to, že Igor a David sú dnes ženatí a majú deti. Nič dobré neveští už to, keď sa Ondrova nová mladá priateľka Zlatica (Jana Kvantiková), ktorá veľmi túži po dieťatku, počas uvítacej večere na ich počesť dozvie, že Ondra má dcéru, o ktorej sa jej akosi pozabudol zmieniť! Igor zase svoju ženu Nelu (Tatiana Vilhelmová) naštve, keď sa prevalí, že na rodinnú dovolenku s ňou a dcérami, ktorú jej svätosväte sľúbil výmenou za pánsku jazdu, Igor kvôli práci ísť nemôže. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si síce nevie vynachváliť jeho ukážkovú starostlivosť o ich štyri deti, no inak je jej svojrázny muž v domácnosti absolútne nepoužiteľný. Takže asi veľmi neprekvapí, že keď slávnostne prestretý stôl i všetko (a všetkých) v miestnosti zrazu pokryje hrubá vrstva sadzí z komína, ktorý David opäť zabudol opraviť, všetkým trom ženám definitívne dôjde trpezlivosť. Preto s neskrývanou škodoradosťou prenechajú početné potomstvo na starosť ich podareným oteckom a vyrazia na bicykloch na dámsku jazdu. Trochu zaskočení chlapi sa však z prvotného šoku pomerne rýchlo spamätajú a keďže sa nemienia vzdať svojich pôvodných plánov za žiadnu cenu, rozhodnú sa mierne zaimprovizovať a... Vydať sa v kanoe na vodu aj so všetkými špuntmi!

Sledujte v sobotu, 29. februára, o 20.30 – alebo v repríze v nedeľu, 1. marca, o 17.15 a v pondelok, 2. marca, o 22.20!

Komentáre ( 0)