Strážcovia hrobky

07. 05 2022 08:10 | trinity
Strážcovia hrobky
Strážcovia hrobky Foto: Gravitas Ventures

Pri hľadaní strateného dobrodruha pátrajúceho po tajomstve večného života natrafili na pradávne zlo – a zachránia sa, len ak ho porazia!

(7 Guardians of the Tomb, Akčný dobrodružný film, 86', Čína/Austr./Rus./Thaj., 2018, Stereo, HD)
Réžia: Kimble Rendall
Hrajú: Bingbing Li, Kellan Lutz, Kelsey Grammer, Chun Wu, Shane Jacobson, Stef Dawson, Jason Chong, Eva Liu, Chunqing Zhao, Yongqiang Yang, Qianhua Chen, Ruogu Liu, Ryan Johnson, Tim Draxl, Yasmin Kassim


Keď po významnom archeologickom objave, ktorý by mohol znamenať prelom v medicíne, záhadne zmizne dobrodruh Luke (Chun Wu), jeho pôvabná sestra Jia (Bingbing Li) a podnikateľ Mason (Kelsey Grammer), ktorý sa oboch ujal po tragickej smrti ich rodičov, zorganizujú nákladnú záchrannú misiu. Tá sa však, nanešťastie, len krátko po tom, čo dorazia na miesto určenia hlboko v srdci jednej z čínskych púští, zmení na desivú nočnú moru, z ktorej niet úniku! Členov expedície, vedenej ostrieľaným veteránom Ridleym (Kellan Lutz), totiž jedného po druhom vyradí z boja nečakane agresívny, ako švajčiarske hodinky dokonale zosynchronizovaný nepriateľ...


Čo možno neviete
* Sympaťák Kelsey Grammer, predstaviteľ filmového, večným životom a vlastnou dôležitosťou posadnutého Masona, má na konte nejednu zaujímavú hereckú úlohu. Napríklad krutého Herodesa v biblickom príbehu Život a smrť Ježiša Krista, ktorý poznáte aj z vysielania televízie Doma, či Ebenezera Scroogea z televíznej adaptácie Vianočná koleda podľa klasiky Charlesa Dickensa. Jeho životnou rolou však nepochybne bola postava svojrázneho psychiatra Frasiera v rovnomennom kultovom sitcome!

* Svalnatý fešák Kellan Lutz na seba upozornil účinkovaním v prevažne dobrodružných filmoch – strihol si napríklad menšiu roličku po boku akčných legiend v akčáku Expendables: Nezničiteľní 3, stvárnil Herkulesa v rovnomennom filme či Poseidona v hviezdne obsadenej Vojne bohov. No jeho zatiaľ najvýraznejšou zatiaľ určite je rola upíra Emmeta Cullena v ságe Twilight!

Sledujte v nedeľu, 29. mája, o 9.15!