Inferno

05. 06 2021 09:10 | trinity
Inferno
Inferno Foto: Columbia Pictures

Najstrašnejšiu hrozbu v histórii ľudstva dokáže odvrátiť jedine profesor Langdon. Zabrániť skaze môže, len ak rozlúšti tajomné šifry a odhalí všetky stopy!

(Inferno, Dobrodružný film, 117', USA/Maď., 2016, Stereo, HD)
Réžia: Ron Howard
Hrajú: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsen, Ben Foster, Ana Ularu, Ida Darvish, Paolo Antonio Simioni, Fausto Maria Sciarappa, Gábor, Urmai, Mehmet Ergen, Cesare Cremonini


Krátko nato, ako sa po plamennej reči o radikálnom riešení kritického preľudnenia našej planéty kontroverzný vedec a miliardár Bertrand Zobrist (Ben Foster) na úteku pred vládnymi agentmi vrhne do náručia smrti, sa Robert Langdon (Tom Hanks), známy americký symbolista a profesor Harvardskej univerzity, prebudí v nemocnici v talianskej Florencii - rodisku Danteho Alighieriho, jedného z najvýznamnejších talianskych básnikov a spisovateľov. Nielenže vôbec netuší, ako sa tam dostal... Nespomína sa na nič z posledných pár dní! Akoby to nestačilo, prenasledujú ho znepokojivé vízie, striedajúce sa s krátkymi flashbackmi spomienok, ktoré nevie nikam zaradiť. Jediný, komu verí, je mladá lekárka Sienna (Felicity Jones). Pomôže mu ujsť a nájsť prvú sľubnú stopu, ktorá je zrejme nielen kľúčom k jeho strateným spomienkam, ale i k záchrane celého ľudstva! A tou stopou je... Danteho Peklo.


Čo možno neviete
* Inferno je v poradí už tretím sfilmovaným bestsellerom amerického spisovateľa Dana Browna, pod režisérskou taktovkou Rona Howarda, v ktorom hlavného hrdinu, profesora Roberta Langdona, neopakovateľným spôsobom stvárnil Tom Hanks. Prvým bol Da Vinciho kód, druhým jeho knižný predchodca Anjeli a démoni.

* Pôvabnú britskú herečku Felicity Jones, ktorá vo filme stvárnila lekárku Siennu, si možno pamätáte z pôvabnej koprodukčnej romantickej komédie Popoluška na snowboarde, v ktorej po boku seriálového fešáka Eda Westwicka zažiarila v úlohe talentovanej amatérskej snowboardistky Kim. Alebo z akčného dobrodružného filmu Amazing Spider-Man 2, v ktorom si strihla Feliciu.

* Na obrazovkách Markízy ste už párkrát mohli vidieť aj predstaviteľa filmového Christopha, šarmantného Francúza Omara Sya. Napríklad v dojímavom rodinnom filme Aj dvaja sú rodina, akčnom filme Samurajovia či dobrodružnej komédii Macher, magor a 15 melónov.

Sledujte v nedeľu, 27. júna, o 20.30 – alebo v repríze v pondelok, 28. júna, o 1.15!

Komentáre (0)