Špunti na cestě

29. 06 2022 16:20 | trinity
Špunti na cestě
Špunti na cestě Foto: Česká televize/TV Markíza

Tri generácie Veselých v staručkom autobuse = kopa nečakaných dobrodružstiev i katastrof. Bude to nezabudnuteľná jazda!

(Špunti na cestě, Rodinný komediálny seriál, ČR, 2022, Stereo, HD)
Hrajú: David Novotný, Anna Polívková, Tatiana Dyková, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Filip Antonio, Viktor Antonio, Antonín Holoubek, Ella Dvořáková, Veronika Divišová, Jolanka Jirotková, Arnošt Goldflam, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil


Štvrtok o 20.30
Ako asi všetci dlhoroční manželia, aj Igor (Jiří Langmajer) a Nela (Tatiana Dyková) Veselí si občas skočia do vlasov. Teda, v poslednom čase možno o čosi častejšie ako predtým, pretože za a) ich staručké auto, ktoré očividne melie z posledného, ich opätovne zrádza vždy v tej najnevhodnejšej chvíli a za b) Nela, ktorá už nie je najmladšia... Je opäť tehotná! K dvom tínedžerkám – Báre (Veronika Divišová) a Kláre (Ella Dvořáková), ktorými striedavo trieska puberta, tak už o +- dva mesiace pribudne bábätko. Ešteže s nimi na dovolenku k Jadranu idú aj švagrovci David (David Novotný) a Alice (Anna Polívková), ich traja synovia Mates (Viktor Antonio), Kuba (Filip Antonio) a Vojta (Antonín Holoubek) a dcéra Kačenka (Jolanka Jirotková). No ešte ani nevyrazili a už sa všetko komplikuje. A nielen preto, že chlapov ešte pred odjazdom čaká neobľúbené šmirgľovanie školských lavíc, z čoho obzvlášť právnik Igor s oboma rukami ľavými nie je dvakrát nadšený, ale tiež preto, že si jeho brat, automechanik David, z tajne naškrečkovaných peňazí kúpil veterána (rozumej nepojazdnú rachotinu) – namiesto toho, aby nejakým pekným (a zaslúženým) darčekom potešil svoju polovičku... Ale tiež preto, že sa zrazu ako veľká voda dovalí bratranec Ondra (Pavel Liška) aj so svojou slovenskou priateľkou Zlaticou (Janou Kvantíkovu) - a len tak, aby reč nestála, z nich vylezie, že sa už o dva týždne vezmú! Samozrejme, v rodisku nevesty – na Liptove!

K tomu si ešte pripočítajte nečakanú explóziu, náhle finančné suchoty a síce neplánovanú, no inak v podstate spásonosnú zmenu pôvodných plánov – kým dospeláci prijmú Zlaticino pozvanie a zamieria na Liptov k budúcim príbuzným, potomstvo pošlú do tábora s veľavravným (a príznačným) indiánskym názvom „Na konci sveta“. Teda, až na Kačenku s Bárou, ktoré zase prezieravo odlifrujú k babičke (Dana Syslová).

No a aby bol chaos dokonalý, karty ešte ukážkovo zamieša láska na prvý pohľad. Nie, nemýľte sa, nejde o Kubovo náhle vzplanutie k spolužiačke Tereze (Amélie Pokorná), o ktorej až do letných prázdnin ani poriadne nevedel, že existuje... Na prvý pohľad a priam osudovo sa totiž zamiluje David - do historického autobusu Robur svojrázneho strýka Karla (Miroslav Donutil)! Nuž, bude to rozhodne nezabudnuteľná jazda...


Čo možno neviete
Seriál je voľným pokračovaním úspešnej filmovej rodinnej komédie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského z roku 2017. Väčšina hercov si svoje úlohy zopakovala i o päť rokov neskôr v Špuntoch na cestě, len Hynka Čermáka ako Davida nahradil typovo podobný David Novotný.