Jednotka samovrahov

28. 08 2021 07:50 | trinity
Jednotka samovrahov
Jednotka samovrahov Foto: Warner Bros.

Sú šialene nevyspytateľní a nebezpeční - a svet ich potrebuje! Pretože aj z tých najhorších zloduchov sa môžu stať... Hrdinovia.

(Suicide Squad, Akčný film, 118', USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: David Ayer
Hrajú: Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Cara Delevingne, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, Adam Beach, Common, Scott Eastwood, David Harbour


Už je to nejaký ten piatok, čo sa správa i Supermanovej smrti doslova rýchlosťou sveta rozšírila nielen v uliciach Metropolisu a Gothamu, ale i zvyšku sveta. Ako sa dalo očakávať, svet sa odvtedy zmenil – a asi ani netreba obzvlášť zdôrazňovať, že nie k lepšiemu... Maskovaných hrdinov, ktorí sa už aj predtým museli poriadne obracať, aby ochránili nevinných a zabránili nepredstaviteľným zverstvám, je na novú vlnu rozbrojov a násilia zúfalo málo, a tak bolo zrejme len otázkou času, kedy v niekoho hlave skrsne myšlienka poobzerať sa, ehm, po nových možnostiach boja so zločinom. Tou osobou sa napokon stane ambiciózna Amanda Wallerová (Viola Davis), žena s temer neobmedzenými zdrojmi tajných služieb a oficiálnym i neoficiálnym požehnaním od kompetentných vo Washingtone – a tou prevratnou myšlienkou... Nápad zostaviť unikátne špeciálne komando z obzvlášť nebezpečných zločincov, ktorí sú - v prípade, že sa počas akcie niečo poriadne pokašle (a ono sa niečo zákonite pokašle temer vždy) - ľahko nahraditeľní a predstavujú, z hľadiska prospešnosti spoločnosti a výdajov, akceptovateľné vedľajšie straty! „Šťastie“ sa usmeje na celkom pestrú kôpku skrachovancov – napríklad na psychicky narušenú Harley Quinnovú (Margot Robbie), profesionálneho nájomného vraha Deadshota (Will Smith), drsného gangstra El Diabla s pyrokinetickými schopnosťami (Jay Hernandez) či majstrovského zlodeja známeho pod prezývkou Kapitán Bumerang (Jai Courtney)...


Čo možno neviete
* Pod maskou šupinatého Killer Croca sa skrýva dôverne známa tvár. Sympatického Brita Adewaleho Akinnuoye-Agbajeho preslávila predovšetkým úloha v kultovom mysterióznom seriáli Nezvestní, v ktorom dva roky stvárňoval tajomného muža známeho pod prezývkou pán Eko. Vidieť ste ho však mohli napríklad aj ako Atticusa v akčnom trileri Elitní zabijaci s Jasonom Stathamom a Cliveom Owenom z roku 2011, či dobrodružnom filme Pompeje s Kitom Haringtonom a Carrie-Anne Moss z roku 2014.

* Švédskeho herca Joela Kinnamana, predstaviteľa filmového plukovníka Flaga, si určite pamätáte ako hlavného hrdinu remaku kultového akčného krimi Robocop z roku 2014 alebo ako svojrázneho detektíva Stephena Holdera z americkej verzie skvelého krimiseriálu Zločin. No vidieť ste ho mohli napríklad aj v akčnom trileri Nočný bežec z roku 2015, v ktorom stvárnil syna bývalého nájomného zabijaka Jimmyho Conlona v podaní Liama Neesona.

* Ak sa vám rodený Kalifornčan Jay Hernandez, alias filmový pyroman El Diablo, zdá akýsi povedomý, nemýlite sa – vidieť ste ho mohli v akčnom film Ohnivé kolesá s Martinom Hendersonom a Iceom Cubeom z roku 2004 či v trileri Gangstri s Mattom Dillonom, Paulom Walkerom a Haydenom Christensnom z roku 2010. Množstvo fanúšikov (a fanúšičiek) mu však priniesla aj hlavná úloha vo vydarenom remaku kultového krimiseriálu Magnum.

* Jared Leto, držiteľ Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Klub poslednej nádeje v roku 2013 a predstaviteľ filmového Jokera, má za sebou nielen celkom slušnú hereckú kariéru, ale i spevácku – už viac ako dve dekády je spevákom úspešnej americkej rockovej kapely Thirty Seconds to Mars!

* Aj svalnatého Austrálčana Jaia Courtneyho, alias filmového Kapitána Bumeranga, ste už mali možnosť vidieť v akcii – napríklad ako Varra v dobrodružno-historickom seriáli Spartakus: Krv a piesok, ako Jacka McClanea v akčnom trileri Smrtonosná pasca: Opäť v akcii s Bruceom Willisom z roku 2013, ako Erica v dobrodružnom sci-fi Divergencia z roku 2014 (a jeho pokračovaní Rezistencia z roku 2015) či ako Kylea Reesea v akčnom filme Terminátor Genisys s Emiliou Clarke a Arnoldnom Schwarzeneggerom z roku 2015.

Sledujte v piatok, 17. septembra, o 22.50!