Lovci pokladov: Zvitky od Mŕtveho mora

09. 01 2021 08:50 | trinity
Lovci pokladov: Zvitky od Mŕtveho mora
Lovci pokladov: Zvitky od Mŕtveho mora Foto: Daro Film Distribution

Pátrať po pravde, ktorá, podobne ako diabol sám, sa i v prípade smrti jej brata skrýva v detailoch, pomáha lekárke Rachel šarmantný agent Jake.

(The Rendezvous, Dobrodružný film, 86', USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: Amin Matalqa, Annemarie Jacir
Hrajú: Stana Katic, Raza Jaffrey, Alfonso Bassave, Meg Cionni, Glenn Fleshler, Mahmoud Asfa, Rami Delshad, Sam Gibbs, Ronald Guttman, Fadi Haddadin, Uma Halsted, Dan Haskill, Darby Stanchfield, Brett Weer


Keď sa v jordánskej púšti, na míle ďaleko od akýchkoľvek obydlí, nájde v opustenom aute telo mladého amerického dobrodruha Davida (Brett Weer), človek nemusí byť detektív, aby pochopil, že určite nešlo o nehodu, ani o nešťastnú náhodu. Davida, oblečeného v smokingu, v ktorom sa obvykle do púšte nikto nevyberie, totiž pred smrťou ktosi pripútal k volantu a v aute s prestrelenými pneumatikami ho nechal kruto zomierať v neľudskej horúčave! Jeho smrť jeho sestru Rachel (Stana Katic), lekárku v Los Angeles, tvrdo zasiahne. A ešte viac to, že miestne úrady z jeho tela po smrti v podstate spravia rukojemníka – odmietnu jej ho vydať kvôli dosť pochybne znejúcemu obvineniu z pašovania a záplave ešte nezmyselnejšie pôsobiacich otázok, na ktoré Rachel ani pri najlepšej vôli nepozná odpovede. Pátrať po pravde, ktorá, podobne ako diabol sám, sa i v prípade Davidovej smrti skrýva v detailoch, pomáha Rachel v Jordánsku i v Dubaji, kam vedie prvá horúca stopa, šarmantný agent amerického ministerstva zahraničia Jake (Raza Jaffrey). Netrvá dlho a obaja sú až po krk v problémoch a v čoraz spletitejšej hre mačky s myšou plnej šokujúcich odhalení a tajomstiev rýchlo prestáva byť jasné, komu vlastne – a či vôbec niekomu - môžu veriť. Ktovie, možno dokonca ani jeden druhému...


Čo možno neviete
* Šarmantného predstaviteľa filmového Jakea, Brita Razu Jaffreyho, si možno pamätáte zo seriálu Sherlock a Watsonová, v ktorom si zahral Watsonovej priateľa Andrewa. V súkromí je jeho láskou jeho druhá manželka, herecká kolegyňa Lara Pulver, ktorá v seriáli Robin Hood stvárnila Isabellu, sestru Guya Gisbornea v podaní Richarda Armitagea, alias hrdinského Thorina, kráľa trpaslíkov z trilógie Hobit.

* Krásnu kanadskú herečku a modelku Stanu Katic preslávila po celom svete úloha detektívky Kate Backettovej v seriáli Vtierka Castle, v ktorom hviezdila úctyhodných sedem rokov.

Sledujte v nedeľu, 31. januára, o 14.30!

Komentáre (0)