Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

30. 07 2022 08:40 | trinity
Hunter Killer: Neviditeľný zabijak
Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

Posádka špeciálnej útočnej ponorky Arkansan hlboko v nepriateľských vodách riskuje úplne všetko, aby zastavila svetovú vojnu!

(Hunter Killer, Akčný film, 117', USA, 2017, Stereo, HD)
Réžia: Donovan Marsh
Hrajú: Gerard Butler, Michael Nyqvist, Toby Stephens, Michael Trucco, Ryan McPartlin, Zane Holtz, Common, Gary Oldman, Caroline Goodall, Stuart Milligan , Alexander Diachenko, Michael Gor, Carter MacIntyre, Linda Cardellini


Keď USS Tampa Bay, americká ponorka na prísne tajnej misii v Barentsovom mori, krátko po odoslaní núdzového signálu zmizne bez stopy hlboko v nepriateľských vodách, vláda sa rozhodne vyslať na miesto posledného spojenia špeciálnu útočnú ponorku USS Arkansas, na ktorú operatívne prevelia nového kapitána Joea Glassa (Gerard Butler). Ten je medzi námorníkmi, hoci ho ani jeden z nich nepozná osobne, už teraz legendou – pre historky, ktoré sa o ňom, jeho neobvyklom kariérnom postupe i takmer kovbojskom prístupe k nadriadeným i podriadeným šíria. A to ešte nič nevedia o jeho prvej, pekelne drsnej misii na bojovej lodi USS Wichita... Tak či onak, netrvá dlho a hrdý kapitán a jeho posádka zistia, že ich úlohou rozhodne nebude len odhaliť, čo sa stalo. Čo-to začne byť jasné už vo chvíli, keď Tampu Bay nájdu – už pri zbežnom pohľade na trosky je totiž všetkým jasné, že ju na dno neposlala hrdza, ale pár presne mierených torpéd. Nuž a vzápätí ich začne prenasledovať nepriateľská ponorka! Z nezávideniahodnej situácie sa im síce len tak-tak podarí vyviaznuť, no čeliť musia potenciálne nemenej nebezpečnej hrozbe. Hlboko pod ľadom totiž natrafia na ďalšiu potopenú ponorku, tentoraz ruskú – a na jej palube, napriek masívnemu poškodeniu trupu, zjavne sú preživší, ktorých sa ich krajina z nejakého dôvodu rozhodla prenechať ich osudu. Glass sa navzdory protestom časti mužstva rozhodne zúbožených mužov pod vedením kapitána Sergeja Andropova (Michael Nyqvist) vziať na palubu, predbežne ako vojnových zajatcov. Všetko totiž na nasvedčuje tomu, že vojna, ktorú obe krajiny – Spojené štáty i Rusko – celé roky tvrdo nacvičovali, sa už onedlho rozpúta naostro. A pozorovania špeciálneho komanda vedeného ostrieľaným veteránom Billom Beamanom (Toby Stephens) to, žiaľ, potvrdzujú. USS Arkansas tak hlboko v nepriateľských vodách musí riskovať úplne všetko, aby zastavila svetovú vojnu, ktorú sa nepredstaviteľnou zradou a šialeným plánom rozhodol vyvolať ruský admirál Dmitrij Durov (Michael Gor)!


Čo možno neviete
* Fešáka Ryana McPartlina, ktorý si vo filme strihol jedného z členov špeciálneho komanda, si možno pamätáte z romantických filmov Princ na bielom koni či Dokonalé Vianoce. Fanúšikovia si ho však zamilovali predovšetkým vďaka úlohe kardiochirurga Devona, prezývaného „Kapitán Úžasný“, v skvelom akčnom seriáli Chuck!

* Britský sympaťák Toby Stephens, ktorý na seba prvýkrát výraznejšie upozornil v bondovke Dnes neumieraj po boku Piercea Brosnana a Halle Berry, je mladším synom hereckej legendy Maggie Smith, alias profesorky Minervy McGonagallovej v nezabudnuteľnom filmovom spracovaní dnes už kultových knižných príbehov o Harrym Potterovi z pera britskej autorky J. K. Rowlingovej.

Sledujte v nedeľu, 21. augusta, o 23.00!