Polícia Battle Creek

04. 01 2020 06:30 | trinity
Polícia Battle Creek
Polícia Battle Creek Foto: CBS

Zažitému klišé, že policajti musia byť automaticky priatelia, dávajú Milt a Russ, detektívi rozdielnejší ako deň a noc, poriadne na frak!

(Battle Creek, Kriminálny seriál, 44', USA, 2015, Stereo, HD)
Hrajú: Josh Duhamel, Dean Winters, Aubrey Dollar, Edward Fordham Jr., Kal Penn, Janet McTeer, Liza Lapira, Damon Herriman, Meredith Eaton


Utorok až sobota nadránom (Od 22. januára.)
Ešte včera nič nenasvedčovalo tomu, že by sa zločinci v malom zapadákove menom Battle Creek, kdesi pánubohu za chrbtom, mali začať triasť od strachu, pretože miestna polícia... Ehm, nuž, povedzme, že nepatrí práve medzi inštitúcie, ktoré by ste vo výkladovom slovníku radi našli vedľa slovného spojenia policajný zbor! Lenže včera bolo včera a dnes je dnes. A dnes... Dnes v Battle Creeku otvorila svoju pobočku FBI. A to znamená, že drsný, no v poslednom čase zúfalo prepracovaný a totálne frustrovaný policajný detektív Russ Agnew (Dean Winters) sa netušiac nič zlé prebudil do dňa, ktorý sa stane jeho najhoršou nočnou morou – na pokračovanie! Tá nočná mora má zhruba meter deväťdesiat, dokonale vysekanú postavu, čokoládové oči, žiarivý úsmev ako z reklamy na zubnú pastu, topánky na mieru, až hyperkorektný prístup k spolupracovníkom i kriminálnikom a pri všetkom, čo robí, sa striktne riadi predpismi a príručkami, čím privádza do šialenstva každého, kto nie. Teda úplne všetkých. Nočná mora menom Milt Chamberlain (Josh Duhamel) – muž, ktorý si, ktovieprečo, vyberie za svojho nového partnera práve Russa!


Kto je kto
špeciálny agent Milton „Milt“ Chamberlain (Josh Duhamel)

Polícia Battle Creek - Milt
Foto: CBS
 
Už len pri pohľade naňho sa väčšine žien – a aj nemálo mužom – podlomia kolená. No kým dámy v ňom vidia ideálneho darcu kvalitného genetického materiálu, ideálneho manžela, milenca či zaťa, muži zase prototyp chlapa, s ktorým by sa buď radi priatelili alebo, čo sa stáva oveľa častejšie, s ktorým by si ešte radšej vymenili miesto! No existuje i „drvivá menšina“, ktorá je voči Miltovmu prirodzenému šarmu dokonale imúnna. V lepšom prípade je jej príslušníkom úplne ľahostajný, ako pôvabnej policajtke Holly (Aubrey Dollar) – teda, aspoň väčšinu času -, v horšom ho nemôžu ani len vystáť, ako jeho bývalý šéf, špeciálny agent Ken Bromberg (David Warshofsky) a... Správne, jeho nový nedobrovoľný partner Russ.

detektív Russell „Russ“ Agnew (Dean Winters)
Polícia Battle Creek - Russ
Foto: CBS
 
Pre detektíva polície v Battle Creeku bola jeho práca, akokoľvek špinavá, nedostatočne zaplatená a často tiež skrz-naskrz frustrujúca, ešte donedávna všetkým. Tak, ako to už u mužov jeho razenia zvyčajne býva, totiž v podstate nemá žiaden súkromný život. (Čo ale neznamená, že by ho mať nechcel. Už dlhšie totiž poškuľuje po Holly, ktorej sa zjavne tiež páči, no keďže sú kolegovia, ani jeden zatiaľ nenabral odvahu ich vzťah-nevzťah niekam posunúť.) Lenže odkedy sa v Battle Creeku jedného dňa objavil Milt a navzdory všetkej pravdepodobnosti si za svojho partnera na prekvapenie všetkých vybral akurát Russa, ktorý je temer úplne vo všetkom jeho dokonalým protipólom, pár vecí sa zmenilo. Tak napríklad to, že už i tak dosť ufrflaný Russ je ešte o poznanie podráždenejší a, ak je to vôbec možné, ešte ufrflanejší. Alebo to, že hoci by to zrejme nepriznal ani sám pred sebou, viac než väčšina jeho prípadov ho zaujíma nájdenie nejakej, hoc aj mizivej stopy vedúcej k odhaleniu niektorého z tajomstiev zahaľujúcich minulosť Milta, ktorého zdanlivá dokonalosť privádza Russa do šialenstva od chvíle, čo sa zoznámili!


Čo možno neviete
* Sympaťák Kal Penn, ktorý si v seriáli strihol policajného detektíva so slabosťou pre marihuanu a s nie práve tradičným menom Fontanelle White, pár rokov predtým hral niekoľko sezón v seriáli Dr. House – mladého lekára Lawrencea Kutnera, ktorý si jedného dňa, za nevysvetliteľných okolností, náhle siahol na život. Pamätať si ho však môžete aj z viacerých strelených filmových komédií pod názvom Zahulíme, uvidíme!

* Ak sa vám krehko pôsobiaca Liza Lapira, alias seriálová detektívka Erin Jacocksová, zdá povedomá, nemýlite sa. Tri sezóny ste ju mohli vidieť v kriminálnom seriáli NCIS - Námorný vyšetrovací úrad ako právničku a agentku Michelle Leeovú, ktorá sa vo chvíli, keď šlo o všetko, šokujúcim spôsobom obetovala - špeciálny agent Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon) prevŕtal jej telo guľkami, aby zasiahol mimoriadne nebezpečného muža, ktorý sa ním kryl...

* Predstaviteľka seriálovej patologičky Meredith, šarmantná Newyorčanka Meredith Eaton, stvárnila ráznu šéfku Nadácie Fénix Matty Weberovú v novom spracovaní kultového seriálu MacGyver. Fanúšikovia kriminálneho seriálu NCIS - Námorný vyšetrovací úrad si ju ale iste pamätajú aj z opakovaného hosťovania ako Carol, najlepšiu kamarátku extravagantnej forenznej špecialistky Abby Sciutovej v podaní Pauley Perrette (ktorá je v reálnom živote najlepšou priateľkou Meredith). Mimochodom, verili by ste, že toto akčné žieňa je vyštudovanou klinickou psychologičkou a svojho času pracovala, a teraz sa podržte... Ako terapeutka v psychiatrickej nemocnici pre duševne chorých kriminálnikov?

Komentáre ( 0)