Navštívili sme legendárneho Andera z Košíc: Takto žije dnes!

04. 04 2017 07:00 | TVnoviny.sk
Ander z Košíc
Ander z Košíc Foto: TV Markíza

Ani na dôchodku neprestal pracovať. Dokonca sa venuje Anderovi štyri hodiny denne.

Je žijúcou legendou, je nezameniteľným komikom a po vyslovení jeho mena každý hneď vie, o kom je reč - Ander z Košíc. Neúnavne baví svoje publikum už niekoľko desiatok rokov. Boli obdobia, kedy bol extrémne populárny a predával státisíce nosičov - a hoci by sa mohlo zdať, že dnes je ho v médiách pomenej, kalendár má plný na prasknutie!

Legendárny Ján Pisančin minulý rok oslávil 75. narodeniny, ale akoby vôbec nezostarol. Ako to robí, že už 20 rokov vyzerá stále rovnako dobre? "Ó, to nechcem povedať do kamery," smeje sa Pisančin.

Pôvodom je z Michaloviec, začínal však na Gemeri v ľudovom súbore. "Prišli za mnou, že by som ich reku neuvádzal. Tak ja som im povedal, že ich uvediem, ale že neviem perfektne slovensky. Mal som skúsiť východniarsky, tak som skúsil a sa to chytilo. Keďže som prišiel do Košíc, všimli si ma ľudia z rozhlasu a televízie, a tak som sa stal Anderom z Košíc," prezradil Ján Pisančin.

V podstate bol predchodca dnešných stand-up komikov. Ako hovorí, mal tú výhodu, že bol sám a bola len jedna televízia. Nebol však internet, kde by čerpal námety. "Ja ani na internete nehľadám, lebo to, čo je na internete, to už je oťukané. Chodím pomedzi ľudí, veľa čítam, pripravím si. Ono sa povie, príde Ander, veľa kecá, ale to nie je tak. Jeden takýto repertoár hodinový trvá pripraviť rok," hovorí.

Ani na dôchodku neprestal pracovať. Dokonca sa venuje Anderovi štyri hodiny denne. Viac sa dozviete z reportáže Mirky Ondrejčíkovej.