Patrik Herman v ohrození života: Tento deň sa mu stal takmer osudným

21. 07 2018 10:00 | lch
Patrik Herman
Patrik Herman Foto: TV Markíza

Toto by ste zažiť veru nechceli...

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde a naši moderátori si užívajú zaslúžený oddych. Kvetka Horváthová sa s rodinkou vybrala do Grécka. Kvetka Horváthová prekvapila na dovolenke. Takéto fotky nezverejňuje Oddychu sa nedávno oddávala aj jej kolegyňa z Teleráne Lenka Debnárová. Tej sa zapáčilo na Zanzibare. Markizáčka má problémy na dovolenke. Namiesto romantiky rozvod?

Dovolenka má byť o oddychu a načerpaní novej energie, to si však o jednej zo svojich dovoleniek nemohol povedať Patrik Herman. Konkrétne o tej najhoršej, čo v živote zažil.

"Počas dovolenky v Egypte pred 13-rokmi som sa vybral na celodenný výlet k Mŕtvemu moru a do Jeruzalema. Počas neho došlo k teroristickým útokom v známom egyptskom letovisku Sharm El-Sheik. Moja rodina aj kolegovia v televízii vedeli, že som v Egypte, no nevedeli, v ktorom letovisku a či som v poriadku. Mobilné telefóny sme totiž na odporúčanie nechali na hotelových izbách v trezore. Keďže som nedvíhal celé hodiny telefón, mali obavy... Po návrate som mal v mobile stovky zmeškaných hovorov a desiatky esemesiek. Všetkým odpísať či zavolať nebolo jednoduché. Navyše nás v hoteli začali strážiť vojaci, obmedzili náš pohyb, nesmeli sme ísť na pláž ani vychádzať z hotela, prvé dni nám nosili jedlo na izby, aby sme sa nezhromažďovali na jednom mieste... Domáci boli v šoku, pamätali si vražedné útoky na turistické autobusy v Luxore, ktoré takmer zničili egyptskú ekonomiku žijúcu z turizmu. Ich strach sa prenášal aj na nás, turisti húfne predčasne opúšťali krajinu... Aj ja som stratil pocit bezpečia a dovolenka už bola o inom... Vrátil som sa do Egypta ešte dvakrát, no ten pocit zostal a všadeprítomní vojaci a policajti viac ako pocit bezpečia spôsobovali presný opak..."

Komentáre ( 0)