Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno

11. 08 2018 17:21 | nt
Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno
Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno Foto: markiza.sk

Naša kolegyňa si uctila aj slovenskú ľudovú tradíciu práve prostredníctvom šiat.

Redaktorka Televíznych novín Zuzana Ondrušková bude oddnes nosiť iné priezvisko. Odvážna reportérka, ktorá sa roky venuje krimi témam a mafiánskym prípadom povedala v sobotu o 16.00 h áno svojho partnerovi Tomášovi. Obrad aj hostina sa uskutočnili v areáli Vodárenského múzea v Bratislave.

Rodáčku zo Šale tak budete počuť, ako sa vo svojich reportážach odhlasuje ako Zuzana Ferenčáková. 

ondruska2.jpg
Foto: markiza.sk
 

Zuzka si nevybrala šaty zo salónu, ale rozhodla sa nechať si ich ušiť. "Tí, čo ma poznajú, vedia, že mám blízko k umeniu a módne návrhárstvo s textilným dizajnom som aj študovala na strednej umeleckej škole. Chcela som mať niečo vlastné, čo ma vystihuje. Bude sa s nimi dať pracovať aj ďalej a nezostanú visieť v skrini na vešiaku. A to, že som si vybrala návrhárku Janku Koperovú bola úžasná hra osudu. Zoznámila som sa s ňou cez jej priateľa-advokáta, ktorého poznám nejaký ten piatok," prezradila Zuzka pre markiza.sk. 

ondruska1.jpg
Foto: markiza.sk
 

Na redaktorkiných šatách nechýbal ani ľudový motív. "Slovenský ľudový ornament ma sprevádza vlastnou tvorbou dlhé roky. Aj moje obrazy ním hýria. Naše tradície, aj v podobe krajov, si ctím. Je v nich toľko inšpirácie. Takže voľba bola jasná. Chcela som mať tieto prvky aspoň v podobe folklórnej krajky. Zároveň sme s Jankou konzultovali, kam ju umiestniť, akým spôsobom, ďalej kombináciu materiálov, aby to bolo vkusnú, ženské, nežné, zároveň neprekombinované a aby som sa v nich cítila pohodlne," vysvetlila.

Šaty sú pre nevestu výnimočné aj preto, lebo ich tvorili s radosťou a láskou a dôležitú úlohu zohral aj fakt, že si s návrhárkou Jankou sadli. "Je skúsená, detailistka, pedantka a vedela som, že sa na ňu môžem spoľahnúť. Ženy na Kysuciach, kde má Janka "základňu", môžu byť veľmi šťastné, že ju tam majú," dodala Zuzka.

IMG_4103.jpg
Foto: markiza.sk
 

A ako sa pracovalo na netradičných šatách samotnej návrhárke? "Každý jeden kúsok, ktorý vytvorím, tvorím s láskou, takže už pri samotnom návrhu a potom realizácii, sa mi tvorilo s radosťou. O to viac ma to bavilo, že to boli atypické šaty a že sme tam chceli dať ľudové prvky. V podstate sme ich skombinovali s niečím novým, ženským a elegantným. Skombinovali sme ľudový motív s modernými materiálmi ako sú tyl, krajka, svadobný satén a perličky," povedala Jana Koperová, ktorá priznala, že ju tento model inšpiroval aj do budúcej tvorby.