Do kín prichádza nový slovenský film. Otvára kontroverzné témy

17. 07 2019 16:27 | lm
Nový slovenský film Kto je ďalší? otvára kontroverzné témy
Nový slovenský film Kto je ďalší? otvára kontroverzné témy Foto: Bontonfilm
Kto je ďalší?
Kto je ďalší?
Kto je ďalší?

Snímka je inšpirovaná skutočnými udalosťami aj zo Slovenska!

Doba internetu je nebezpečná. Kto nemá sociálne siete, akoby ani neexistoval. Instagram a Facebook na nás denne vypľúvajú dokonalé fotky modeliek či influenceriek, ktoré žijú na oko dokonalé životy. Na sociálne siete sa len sporadicky dostane niečo autentické a smútok, slzy alebo real life na peknofotkách budeme hľadať márne. Veď to už ani nie sú peknofotky.
Mladí ľudia a súčasná generácia akoby uverili tomu, že život na instagrame je skutočný a hodnota človeka sa meria počtom lajkov pod fotkou.

Aj preto sa z nich často stávajú krehké osobnosti a pár milých slov im síce dokáže na chvíľu zlepšiť deň, no potom sa z toho môže stať desivý zážitok. Nový slovenský film z pera režiséra Mira Drobného, otvára aj túto kontroverznú tému. Príbeh je natočený podľa skutočných udalostí.
 
Dostať sa ku kompromitujúcim fotkám nikdy nebolo jednoduchšie, sexuálni devianti si v priebehu pár sekúnd vytvoria účet na sociálnej sieti, vymyslia si fake-ové meno - obvykle sa vydávajú za modelingové agentúry alebo nové kamošky a netrvá dlho, kým od neplnoletej mládeže vymámia polonahé fotky. Celý proces je postavený na vytvorení si dôvery, prázdnych rečiach o úspešnej kariére modelky či modela, získania informácii o rodine a priateľoch, následne sa pritvrdzuje.

„Tento scenár funguje rovnako na chlapcov ako aj dievčatá. Keď agresor získa kompromitujúci materiál má obeť v hrsti,“ doplnila Tatiana Ivanič Rybanská z Linky detskej istoty o praktikách agresorov na sieti. Motív filmu vychádza z reálnej situácie, kde sa dievča stáva obeťou sexuálneho vydierania.
 
„Vo filme som opísal skutočné príbehy. Stretol som sa osobne aj s obeťami aj z ich rodinami. Posledný prípad je z Instagramu, kde falošný profil „elite_model_europe“ láka od dievčat nahé fotografie a videá. Sleduje viac ako tisíc obetí, a odhadujem, že s ešte väčším počtom z nich si píše. Agentúra Elitemodelworld sa dištancovala od tohto profilu a spoločne sme sa snažili  profil zablokovať. Zatiaľ sa nám to nepodarilo,“ povedal režisér nového filmu Miro Drobný.
 
Digitálny svet je pre všetkých veľkým rizikom. Režisér filmu poukazuje na túto tému mimoriadne silným príbehom inšpirovaným skutočnými udalosťami. Snímka príde do kín 22. augusta a prinesie ju distribučná spoločnosť Bontonfilm.
 

Komentáre ( 0)