Ešte o nich budeme počuť. Noc filmových nádejí spoznala slovenských finalistov

12. 11 2019 09:00 | Lucia Marusič, Lucia Lukušová
Noc filmových nádejí
Noc filmových nádejí Foto: TV Markíza
Nominačný večer Noci filmových nádejí 2019
Helena Hudáčeková
Daniel Rihák

Finále sa uskutoční 22. novembra v Prahe.

Televízia Markíza dáva priestor mladým filmárskym talentom ukázať aj širokej verejnosti, čo v nich je. Kreativite sa medze nekladú, a tak sa vyše stovka mladých filmárov zapojila do študentského festivalu Noc filmových nádejí, z ktorých odborná porota vybrala 3 najlepšie v jednotlivých kategóriách. Tie postúpili do finále, ktoré sa uskutoční 22. novembra 2019 v Prahe.

Uplynulý týždeň sa uskutočnil nominačný večer festivalu Noc filmových nádejí, v ktorom sme spoznali najlepšie slovenské diela v troch kategóriách a aj meno víťaza kategórie Najlepší internetový scenár.

V kategórii Hraný film postúpili filmy Výlet (Daniel Rihák), Pura Vida (Martin Gonda), Ad Revidendum (Matúš Ryšan).

V kategórii Animovaný film postúpili filmy Poetika Anima (Kriss Sagan), Uga Veľká Sestra (Ema Kraščeničová), Ako vzniká dúha (kolektív autorov zo Školy umeleckého priemyslu Trenčín).

V kategórii Dokument postúpili filmy Let do vesmíru (Michal Vojsovič), Jasné miesto (Dorota Vlnová) a Planéta Gelnica (Paula Reiselová).

Počas večera bola udelená aj cena za Najlepší internetový scenár a to Helene Hudáčekovej, ktorá okrem vecnej ceny získala aj možnosť natočiť v spolupráci s TV Markíza svoj scenár.

Študenti mali zároveň možnosť stretnúť predstaviteľov Markízy a osobne sa s nimi poropzrávať Večera sa zúčastnil aj generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele, programová riaditeľka skupiny Markíza Silvia Majeská, šéf PR a marketingu Michal Borec či šéfproducentka televízie Markíza Alexandra Dubovská.

 

Komentáre ( 0)