Henrich Krejča o Nežnej revolúcii: Slováci svoju úlohu v nej podceňujú

16. 11 2019 12:00 | lm
Henrich Krejča
Henrich Krejča Foto: TV Markíza

Televízia Markíza pri príležitosti tridsiateho výročia Nežnej revolúcie pripravila dokument, ktorý mapuje cestu ku slobode.

V nedeľu si pripomenieme 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorá zmenila životy mnohých generácií. Dnes sú pre nás dovolenky v zahraničí samozrejmosťou, nákupy exotického ovocia neberieme ako niečo výnimočné a počúvaniu cudzojazyčnej hudby už nevenujeme väčšiu pozornosť. Pre ľudí, ktorí 17. novembra v roku 1989 stáli na námestiach, však nič z toho nebolo samozrejmosťou.

Odkaz Nežnej revolúcie je potrebné si pripomínať a televízia Markíza pri príležitosti jej tridsiateho výročia pripravila dokument, ktorý mapuje cestu ku slobode. Tú v novembri pred 30 rokmi vybojovali tisícky študentov na slovenských a českých námestiach.

Na významnú udalosť si zaspomínal aj riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza Henrich Krejča, pre ktorého sú údalosti spred tridsiatich rokov o to osobnejšie, že sa priamo dotkli jeho rodiny. Napokon sa stali aj motiváciou, vďaka ktorej sa o niekoľko rokov neskôr stal novinárom. Pozrite si rozhovor:

 

Dokument s názvom Nežná 30 - Cesta k slobode si nenechajte ujsť v nedeľu, 17. novembra, o 20.30 h na TV Markíze.

 

Komentáre ( 0)